Gününde olmak

Hamitköy öne geçtiği mücadelede savunmasında yaptığı kritik hataların bedelini ödedi.

 

Göçmenköy ve Hamitköy arasında oynanan yerel derbide kazanan taraf alt sıralarla arasına ciddi bir fark koyarak rahat bir nefes almış olacaktı. İlk devresi yoğun yağış ve soğuk altında oynanan mücadeleye iki takım taraftarları da çok ilgi göstermedi.

Mücadele hava şartlarına rağmen oldukça tempolu başladı. Özellikle Okoli maçın ilk düdüğünden itibaren takımını ileriye iten isim oldu. Maçın henüz başında da Joseph’e al da at dedi ancak Joseph zor olanı yaparak topu dışarıya gönderdi. Futbolun yazılı olmayan kuralı atamayana atarlar da bu pozisyondan sonra bir kez daha gerçekleşti. Hamitköy’ün genç yıldızı Hasan adeta canını dişine takarak sahada tuttuğu topta güzel bir orta yaparak Aksel’in kaydettiği golde aslan payını aldı.

Golden sonra sağ bekte aksayan Ömer Gül ile Reşit’in yerini değiştiren Göçmenköy oyunun kontrolünü eline aldı ve maçın artan temposu da mücadelede daha fazla golün geleceğinin habercisiydi. Okoli ilk yarı bitmeden güzel futbolunu golle süslemeyi başardı ve iki takım devreye eşitlikle girdi.

İkinci devrenin hemen başında Okoli yine sahneye çıktı ve Joseph’in taşıdığı topta golü atarak takımını öne geçirdi. Hamitköy yediği golden sonra rakip kaleye daha fazla gitmeye başladı. Maçın kırılma anında Ebuka bomboş pozisyonda kalitesine yakışmayan bir kafa vuruşu yaparak takımını net bir golden etti.

İki takımda da daha sonra gelen hamlelerde aslında başarılı oldu. İki takımın değişiklikleri de oyuna etki etti ancak gününde olan taraf Göçmenköy’dü. Hamitköy rakip kaleye yüklense de gerek Hasan’ın pozisyonunda olduğu gibi direği gerekse de Göçmenköy kalecisi Ozan’ı geçemedi. Kontra ataklarda etkili olan Göçmenköy bulduğu pozisyonlardan birinde oyuna ikinci devrede giren Kadir ile farkı artırmayı başardı. Hamitköy maçın son anlarında farkı yeniden bire indirse de attığı golün santrasında kalesinde golü görünce geriye yapacak hiçbir şey kalmadı ve gününde olan Göçmenköy mücadeleden galip ayrıldı.

Göçmenköy bulduğu pozisyonları daha fazla değerlendiren taraf olduğu mücadelede galibiyete uzandı. Okoli galibiyetin en büyük mimarıydı. İkinci devrede oyuna giren Kadir de takımına müthiş katkı yaptı.  Arnavut takımı adına günün kötülerindendi. Savunmada Lawal da rakibin etkili ismi Ebuka’yı durdurmayı başardı. Göçmenköy hak ettiği bir galibiyeti alarak ligde rahat bir nefes aldı.

Hamitköy öne geçtiği mücadelede savunmasında yaptığı kritik hataların bedelini ödedi. Hamitköy savunması bir türlü güven vermiyor. Savunmanın sigortası Oladele ve hücumdaki en büyük silah Ebuka  da bugün kötü olunca mağlubiyet kaçınılmaz oldu. Aksel, Ömer ve Hasan ile oyuna girdikten sonra Eray’ın çabaları yeterli olmadı. Hamitköy yine bir deplasmandan mağlubiyetle ayrılarak deplasman fobisini sürdürdü.

Karşılaşmanın hakemi Evren Karademir ve yardımcıları iyi bir yönetim sergiledi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı