Güney: Karantina döneminde ev içi şiddet dolayısıyla 391 başvuru yapıldı, Peki Kuzey’de neler oluyor?

Güney Kıbrıs’ta karantina sürecinde (Mart-Nisan-Mayıs) ev içi şiddet dolayısıyla toplam 391 başvuru yapıldığı belirtildi.

Güney Kıbrıs’ta, Koronavirüs pandemiyle ilgili karantina döneminde sosyal hizmetler dairesine ev içi şiddet konusunda, 391 başvuru yapıldığı haber verildi.

Haberci Özel

Bu rakamın geçtiğimiz yılın aynı döneminde 238 olduğunu yazan Rum basını, 194 kişinin ise Rum tarafındaki “Aile İçi Şiddete Önleme ve Müdahale Derneğine” sığındığını belirtti.

Kuzey Kıbrıs’ta karantina döneminde ve Sokağa Çıkma Yasağı olduğu dönemde ise en çok hangi suçtan tutuklama olduğu, en çok hangi şikayetin yapıldığı gibi konuların analizinin yapılması gibi bir durum söz konusu değil.

75 gün boyunca vakalarımız olmamasına rağmen yeniden kapıların açılması ile rekor kırmaya, hatta yoğun bakıma hasta taşımaya başladığımız günümüzde, ne yazık ki devletimiz ve Cumhurbaşkanı adaylarımız, geleceğimizin harika olacağını ve doğru yolun kendileri olacağını söylerken, bunları araştırıp bir çözüm araştırmak için vakitleri olmuyor.

Diğer yandan, Sağlık Bakanlığı açıklamalarına bakıldığı zaman ise, ülkemizin durumu özellikle sağlık olmak üzere, her yönden gayet iyi ve kontrol altında.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu