GÜÇ-SEN personel eksikliğinden şikayetçi

GÜÇ-SEN, Gümrük Dairesi’ndeki sorunların devam ederse ek mesai kabul edilmeyeceğine dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Gazimağusa Limanı’nında çalışma şartlarının kötü ve personel eksikliği olduğuna değindi.

11 Ekim 2019 - 15:25

Gümrük Çalışanları Sendikası, Gazimağusa’daki personel eksikliği giderilmez ve mevcut personel kapasitesinin üzerinde kontrolsüz iş yapmaya zorlanırsa, kara giriş kapıları ve yolcu hizmetleri dışında kalan görevlerde ek mesai kabul etmeyeceğini açıkladı.

Güç-Sen Başkanı Derviş Dağman yaptığı yazılı açıklamada, ithalat ve ihracatın tamamına yakını Gazimağusa Limanı’ndan yapılmasına rağmen bu bölgedeki çalışma koşullarının kötülüğü yanında personel eksikliğinin had safhaya ulaştığını ifade etti.

Dağman, “Bu nedenle vatandaşımız, iş insanımız iyi hizmet alamamakta, çalışanlarımız yoğun iş ortamında bir gemiden bir gemiye, bir kapıdan bir kapıya koşuşturmaktadır.

Bu iş yoğunluğuna rağmen Gazimağusa gümrük çalışanları özveri ile çalışmakta ve görevlerini yapmaktadır. Son zamanlarda iç barışımızı, birlik beraberliğimizi bozacak tehditler de almaktadırlar” şeklinde devam etti.

Dağman, hükümetten, Gazimağusa’daki personel eksikliğinin münhal ilan edilerek acilen doldurulmasını ve dairenin teşkilat yasasının günün koşullarına uydurulmasını istedi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı