Gözlem

K.Kaymaklı çok kaçırdı, üç attı

Futbol K-Pet Süper Lig’de Küçük Kaymaklı, Çetinkaya karşısında ilk golü yemesine rağmen 3-1 galip gelerek puanlarını artırdı.

Geçen hafta K.Kaymaklı, Mağusa Türk Gücü’ne yenilmiş, Çetinkaya ise Baf Ülkü Yurdu’nu yenmişti.

Yeşil siyahlılar orta sıralardan aşağıya inmemek, sarı kırmızılılar alt sıralardan yukarılara çıkmak amacındaydı.

Suriye’de şehit edilen Türk askerleri için karşılaşmadan önce saygı duruşunda bulunuldu. Ancak maç öncesinde ve devre arasında coşkulu müzik yayını bu saygı duruşunu gölgede bıraktı.

Karşılaşmaya iki takım da temkinli başlarken golü bulan Çetinkaya oldu. Gerilerden gönderilen topu kapan Adeniyi, K.Kaymaklı savunmasını geçerek fileleri buldu.

İlerleyen dakikalarda K.Kaymaklı rakibine baskı kurdu. Organize ve süratli ataklar Çetinkaya savunmasına zor anlar yaşattı. Sol kanadı iyi kullanan Rifat takımına beraberlik golü sağlayan oyuncu oldu.

Golden sonra da baskısını sürdüren K.Kaymaklı’ya iki pozisyonda kaleci Kani gole imkân vermeyince ilk devre 1-1 beraberlikle sona erdi.

İkinci devreye Çetinkaya atak başladı, ancak gollük pozisyon yaratamadı. Buna karşılık K.Kaymaklı topa daha fazla sahip olup, daha organize ataklarla gol aramayı sürdürdü. Kaleci Kani, Rifat’ın vuruşunu önledikten sonra, ileri ucun yapamadığını savunmadan Barkın Özaşık yaptı ve K.Kaymaklı’yı öne geçirdi.

Son dakikalarda K.Kaymaklı skoru korumak için tempoyu yavaşlatırken Çetinkaya baskı yapmaya çalıştı, ancak şuursuz ataklar gol getirmedi. Uzatma dakikaları son bulurken kontra atakta, oyuna henüz 5 dakika önce giren Emre Nazik, Çetinkaya savunmasından sıyrılarak üçüncü golü buldu.

Karşılaşmayı 3-1 kazanan K.Kaymaklı puanlarını 32’ye çıkartırken Çetinkaya 18 puanda kaldı.

Şehit Hüseyin Ruso Stadyumu’nda lig karşılaşmalarından sonra basın toplantısı düzenleniyor. Dün basın toplantısına benden başka spor yazarı katılmayınca toplantı iptal edildi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı