Gönyeli tırmanışta

Gönyeli, Futbol Süper Lig’in ikinci devresinin ikinci galibiyetini dün Gençlik Gücü karşısında 4-0’lık skorla aldı.
Gönyeli ligin ilk devresini 10 puanla en alt sırada tamamlamıştı. Geçen hafta Binatlı galibiyetiyle dipten kurtulan kırmızı beyazlılar, bire bir rakibi Gençlik Gücü karşısında da rahat galibiyet elde ederek ilerisi için umutlandı.
Haftalardır galip gelemeyen Gençlik Gücü ise bu yenilgiyle iyice dibe çöktü. Yeşil beyazlılar ligin ikinci devresinde kadrosunda hayli değişiklik yaptı, ancak istenilen netice henüz elde edilemedi.
Lefkoşa Atatürk Stadyumu’nda hayli soğuk ve rüzgârlı bir havada oynanan karşılaşmaya Gençlik Gücü atak başladı, ancak sonuç alamadı. Buna karşılık Gönyeli süratli kontra atakta uzaktan Badara’nın vuruşunda öne geçmesini bildi.
İlerleyen dakikalarda Gençlik Gücü topa daha fazla sahip olmasına rağmen rakibinin kontra ataklarında kalesinde tehlikeli anlar yaşadı. Kaleci Raif yaptığı kurtarışlarla farkın artmasını önledi.
İlk devre Gönyeli’nin 1-0 üstünlüğünde kapandı.
İkinci devreye Gençlik Gücü, Hacı Durdu Özer’in yerine Cahit Solkanat’ı, Aşkın Kavaklı’nın yerine Tayfun Doğan’ı alarak başladı. Yeşil beyazlılar ikinci devreye atak başladı, ancak yine kalesinde gol gördü. Savunmanın uzaklaştıramadığı pozisyonlarda Gönyeli iki gol daha bulunca fark üçe çıktı.
3-0’ın avantajıyla Gönyeli savunmada kalabalık kalıp kalesini sağlama alırken kontra ataklarda rakibine korkulu anlar yaşattı.
Gençlik Gücü ise topa daha fazla sahip olmasına ve daha fazla atak yapmasına rağmen ileride çabuk çoğalamaması ve rakibin de iyi kapanmasıyla bir türlü gol yollarını bulamadı.
Son dakikada oyuna giren Mehmet Barkınay perdeyi kapatan golü atınca Gönyeli sahadan 4-0’lık galibiyetle ayrıldı.
Gönyeli taraftarı dün maç boyunca davullu tezahüratla takımına destek oldu. Kırmızı beyazlı futbolcular da galibiyetin sevincini doyasıya yaşadı.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı