Goller güzeldi

Çetinkaya cephesi hakemlere çok tepki gösterse de Kerem Eran ve yardımcıları kritik pozisyonlarda doğru kararlarla başarılı maç çıkardılar. Penaltılar, ofsayt ve kırmızı kart kararları doğruydu. 

Atatürk’teki bol gollü gecede kazanan Cihangir oldu ve sezona ilaç gibi 3 puanla başladı.

Performans açısından ne Çetinkaya ne de Cihangir henüz lige hazır değil.

İki takımın orta alanı “yol geçen hanı” olunca ve kaleci hatalarının da ön plana çıkmasıyla müthiş goller izledik.

Çetinkaya maça gerçekten Efsane gibi başladı. Cihangir daha ne olduğunu anlamadan sarı kırmızılılar önce Hakan’ın ceza alanı dışından şık golü ve ardından da Doğukan’ın temiz plasesiyle 7. dakikada iki farkı yakaladı.

Cihangir savunmasında inanılmaz bir panik havası yaşandı, ancak Çetinkaya’nın da bu baskısı saman alevi gibi söndü gitti.

Bir anda skorun rahatlığıyla ayağa top yapmak yerine geriye yaslanınca rakibini nefeslendirdi.

Toparlanan Cihangir Musa’nın en iyi yaptığı işi yapmasıyla sağdan ceza alanına dalıp ortasında Mishali’nin kafa vuruşu Tunç’un elinde kaldı. Mishali’nin penaltı golü Cihangir’i oyuna ortak ederken Çetinkaya yine karşılık veremedi. Devre sonua doğru Eric denen adam kaleci Ozan’ı önde görünce orta alan yayından kaleye öyle bir şut yolladı ki Ozan’ın hamlesiyle direkten seken topu Mishali tamamladı ve Cihangir soyunma odasına ikinci yarı için daha umutlu giderken bu kez panik havası Çetinkaya’ya geçti.

İkinci yarıda daha güvenli oynayan Cihangir, yine kaleci Ozan’ın hakim olamadığı topta bu kez Arnavut golcüsü Ndue ile iki farklı geriden gelip 3-2 üstünlüğü yakaladı. Amani’nin kırmızı görmesiyle eksik kalan Çetinkaya daha iyi oynamaya başladı ve topun arkasına geçerek daha kalabalık hücumlar yapmaya başladı. Nitekim Felix sayesinde bir penaltı kazanarak Toykan’ın golüyle eşitliği yakaladı ancak yeterli olmadı. Takımın gücü bitti eksik olmaları da etkiledi ve 80’de yine tıpkısının aynısı gibi kaleci Ozan’ın hakim olamadığı topu Ndue tamamladı ve Cihangir başında kabus gördüğü maçtan müthiş bir zaferle ayrıldı.

Çetinkaya dün akşam maçın başında yakaladığı avantajı korumayı bilmeliydi bunu beceremediler rakibin oynamasına izin verdiler. Sahadaki ilk 11’i iyi isimlerden kurulu ancak yedek kulübesinde fazla hamle oyuncusu yok. Özellikle de transferde en çok sıkıntısını yaşadıkları konu olan santrafor olayını da çözmeliler.

Cihangir’in yabancılarını beğendim. özellikle siyahileri çelimsiz görünse de pire gibiler. Ndue de biraz kilo verirse eğer kalitesini daha da arttıracak. Cihangir’in en önemli sorunu stoperleri. Nurettin ve Zihni ikilisi geriden oyun kurma anlamında sıkıntı yaratabilir Gökhan’ın bir an önce form tutup oraya monte edilmesi gerekiyor.

Özellikle Çetinkaya cephesi hakemlere çok tepki gösterse de Kerem Eran ve yardımcıları kritik pozisyonlarda doğru kararlarla başarılı maç çıkardılar. Penaltılar, ofsayt ve kırmızı kart kararları doğruydu.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu