Göçmenköy, John ve Joseph’le puan topluyor

Göçmenköy iki yabancısıyla puanları topluyor. Atılan 15 golün 7’sinin John Okoli’den, 4’ünün de Joseph’ten geldiğini not etmekte yarar var.

Futbol K-Pet Süper Lig 9.haftasında Göçmenköy, dün konuk olduğu Gençlik Gücü’nü 2-0 yenerek 15 puana yükseldi. Gençlik Gücü ise 8 puanda kaldı.

Göçmenköy, Yenicami galibiyetinden sonraki 3 karşılaşmadan toplam 2 puan alabilmişti. Gençlik Gücü ise 4 haftalık yenilgiden sonra geçen hafta yeni teknik direktörü Hakan Sermaye’yle Binatlı karşısında galip gelmişti.

Gençlik Gücü, kırmızı kart cezalısı Hüseyin Taşçı ve sakatlığı süren Ahmet Can Tokmak’tan yoksundu. Tedavisi süren Prince Boateng ise dün yedekte başladı.

Karşılaşmaya atak başlayan Göçmenköy, 5.dakika dolarken ileriye gönderilen topa atak yapan Joseph’in iki rakip futbolcunun arasından kaptığı topu Gençlik Gücü filelerine göndermesiyle öne geçti.

Yenik duruma düşen Gençlik Gücü ilerleyen dakikalarda oyuna hâkim olurken rakibin karşı ataklarda tehlikeli anlar yaşadı. Göçmenköy futbolcuları biraz dikkatli olsa farkı artırabilirdi.

İkinci devreye Gençlik Gücü atak başladı. İlerleyen dakikalarda Göçmenköy skoru korumak için savunmada kalabalık kalınca Gençlik Gücü sahada daha fazla oyun alanı buldu, ancak rakip ceza sahasına girmekte zorlandı.

Teknik Direktör Hakan Sermaye, henüz tedavi sürecinde olan ancak çok ihtiyacı olduğu Prince Boateng’i 60.dakikada oyuna sürerek hücum gücünü artırmak istedi.

Buna karşılık Göçmenköy savunmada kalabalık olmasına rağmen uzun vuruşlarla kontra ataklara kalkarak etkili olurken istediğini buldu. İlk gole benzer bir pozisyonda yine ileriye atılan topu bu kez John Okoli iki rakibin arasından sıyrılarak kaleci Raif’i de alt edip skoru 2-0 yaptı.

İkinci golü de yiyen Gençlik Gücü şuursuz ataklarla skoru değiştirmek istedi, ancak başaramadı. Takımın büyük kozu olan Prince Boateng de sakatlığı nedeniyle olsa gerek ikili mücadeleden uzak durunca takıma katkısı olmadı. Sezgin Dağ’ın yerine oyuna alınan Michael M.Çayırcı da ağır kalınca Gençlik Gücü’nün artık yapacak bir şeyi kalmadı.

Son dakikalarda iki takım da skoru kabullenmiş olarak yavaş tempoda oyunu sürdürünce Göçmenköy sahadan 3 puanla ayrılmış oldu.

Göçmenköy iki yabancısıyla puanları topluyor. Atılan 15 golün 7’sinin John Okoli’den, 4’ünün de Joseph’ten geldiğini not etmekte yarar var.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı