Girne’ye 160 yataklı yeni hastane için imzalar atıldı!

Girne’ye yeni hastane binası için Vakıflar İdaresi’nde imza töreni düzenlendi.

10 Temmuz 2020 - 14:58

Girne Hastanesi olacak bina için Vakıflar İdaresi’nde imza töreni düzenlendi.

Törende konuşan Sağlık Bakanı Ali Pilli, bakanlığın bir takım altyapı eksiklikleri olduğunu kaydederek, Girne ve Güzelyurt’taki hastane eksikliği, AMATEM binası ile Lefkoşa’ya yeni bir hastane yapılması hedefleri olduğunu belirtti.

Bakan Pilli, bazı sorunlarla karşılaştıklarını da hatırlatarak, önce Batı Nil Virüsü, ardından Lefkoşa Devlet Hastanesi yangını ve sonrasında ise Covid-19 ile mücadele ettiklerini söyledi.

Covid-19 ile yaşanan mücadelenin halk ve kurum- kuruluşların başarısıyla atlatıldığını dile getiren Pilli, Vakıfların bu sürede bakanlığa önemli katkıları olduğunu belirtti.

PİLLİ: “KKTC’NİN VARLIĞINI İSPATLADIK”

Covid-19’un KKTC’de sağlık bakanlığı ve çalışanlarının özverisi ve de hükümetin aldığı yerinde kararlarla bertaraf edildiğini anlatan Bakan Pilli, “KKTC tanınmasa da kazanılan bu başarıyı dünya takdir etti. KKTC’nin varlığını ispatladık” dedi.

Pilli, GAÜ binasının alınmasında ise Maliye Bakanlığı’nın büyük desteği olduğunu anlatarak, arazisi Vakıflar İdaresi’ne ait olan binayı aldıklarını ve bunun maliyetinin Bakanlar Kurulu’nca karşılandığını anımsattı.

Yeni hastane binasının özelde Girne’ye büyük katkısı olacağını dile getiren Sağlık Bakanı Pilli, en kısa sürede binayı tamamlayacaklarını söyledi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı