Girne’de elektrik kesintisi

KIB-TEK, şebekede yapılacak çalışma sebebiyle bugün Girne'de birçok bölgede elektrik kesintisi olacağını bildirdi.

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu, bugün Girne’de birçok bölgede elektrik kesintisi yaşanacağını duyurdu.

Orta gerilim elektrik şebekesinde yapılacak proje çalışması nedeniyle yaşanacak kesinti, 09.00 ile 15.30 saatleri arasında yaşanacak.

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’ndan yapılan açıklamaya göre elektrik verilemeyecek bölgeler şöyle:

“Beşparmak Köy Yolu (Köy içi hariç), Teknecik Bölgesi ve Doğusu, Akgünler Benzin İst. Bölgesi, Davutköy, Alagadi Bölgesi, Golf Sahası ve Civarı, Karaağaç Sahil Siteler Bölgesi, Karaağaç Köy Yolu ve Karaağaç Köyü, Karaağaç Su Pompası, Esentepe Sahil, Esentepe Köy İçi, Futbol Sahası Bölgesi ve Su Pompası, Esentepe Doğu Sahil, Bahçeli Köyü, Bahçeli Su Pompası ve Bahçeli Sahil Bölgesi, Tarsan Çiftliği ve Civarı, Beşparmak Köyü, Tekneciğin Batısı, Acapulco Kavşağı ve Barış Plajı Bölgesi, Çatalköy Halk Plajı ve Çatalköy Kuzey Sahili, Mühimmat Bölüğü, Arapköy, Chelsey Village Bölgesi ve Arapköy Su Pompası, Çatalköy’ün Doğusu, Özyalçın Evdim Evleri, Emtan, Eurocost, Çetin Atalay ve Laden Siteleri Bölgesi”

KIB-TEK’ten yapılan açıklamada, elektrik enerjisinin çalışmaların seyrine göre belirtilen saatten erken veya geç verilebileceği ifade edildi.

Ayrıca şebekede her an elektrik enerjisi varmış gibi davranılması istendi, bölge halkının mağduriyet yaşamaması adına gerekli tedbirleri alması rica edildi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu