Girne’de duyarlı iş insanlarının yardımları devam ediyor

Bu zorlu süreçte ihtiyaçlı aileler için yardım elini uzatan Girneli iş insanları, ihtiyaç duyan aileler için yardım paketlerini Girne Belediyesi aracılığı ile ulaştırmaya devam ediyor

1 Nisan 2020 - 15:45

Kovid-19 olarak da tanımlanan yeni Korona virüs salgını ile mücadele programı çerçevesinde, Girne Belediyesi tarafından ihtiyaçlı aile ve bireyler için çalışmalar devam ederken, bu çağrıya duyarlı iş insanları da sessiz kalmıyor.

Bu zorlu süreçte ihtiyaçlı ailelere yardım elini uzatan Girneli iş insanları, ihtiyaç duyan aileler için yardım paketlerini Girne Belediyesi aracılığı ile ulaştırmaya devam ediyor.

Aqua Royal Construction Management Ltd. sahipleri Alexia Jolibois ve Nicolas Jolibois, bölgede yaşayan yabancı ülke vatandaşları ve öğrencilerine gıda paketi hazırladı.

Konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü; “Bu zorlu süreçte yardımlaşma konusunun ne kadar önemli olduğunu daha önce de izah etmeye alışmıştık. Çalışmalarımız doğrultusunda yardımlaşma konusunda bugüne kadar çok iyi bir noktaya gelmiş bulunmaktayız ve iyiye gitmekteyiz. Bugün de bölgemizde yaşayan duyarlı bir iş insanı olan Aqua Royal Construction Management Ltd. sahipleri Alexia Jolibois ve Nicolas Jolibois, bölgemizde yaşayan yabancı ülke vatandaşları ve öğrenciler için gıda paketi hazırladı. Belediyenin yardımları ile bu gıda paketlerini belediye otoparkında belli bir düzen içinde öğrencilere ve yabancı ülke vatandaşlarına dağıtımı gerçekleşti.Bu bağlamda insanların duyarlı olması gerçekten çok önemlidir. Ancak şunu da belirtmek isterim ki bu konuda ki ihtiyaç her geçen gün artmaktadır ve Bakanlar Kurulu’nun almış olduğu karar ile kısmi sokağa çıkma yasağı süresi uzatılmıştır.Bu sürenin uzaması nedeniyle de ihtiyaçlı insanların sayısı günden güne artmaktadır. Bu konuda yardım yapabilecek tüm duyarlı iş insanları da bunu bir çağrı olarak kabul etsinler ki yapabilecekleri yardımları da biz belediyemiz kanalı ile ihtiyaçlı vatandaşlarımıza ulaştırabilelim. Bugüne kadar katkı yapan herkese ve bundan sonra da katkı yapmak isteyen herkese çok teşekkür ederim. Evde kal,sağlıklı kal ama yardımlaşma ruhunu kaybetme. Gıda paketi yardımında bulunmak isteyen ve bu gıda paketlerinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız 0533 871 2929 – 0533 870 2010 numaralı telefonlardan bizlere ulaşabilirsiniz.”

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı