GHE “bayraklı protestoya” alet olmayacak

GHE camiası, Dörtyol'la karşılaşacakları maç öncesi KKTC bayrağının yakılması nedeniyle yapılacak protestoya katılmama kararı aldı.

K-Pet 1. Lig’de bugün Dörtyol Stadı’nda oynanacak Dörtyol-Girne Halk Evi (GHE) maçı öncesinde Dörtyol camiasının, Rum tarafında yakılan KKTC bayrağına karşılık protesto yapmayı hedeflemesi gündemin ilk sırasına yerleşirken, GHE camiası, olaylara dahil olmayacağını açıkladı.

Girne Halk Evi Başkanı Veli Esendağlı kulübün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada böyle bir protestoya katılmayacaklarını ve maç öncesinde seremoniye çıkmayacakları vurguladı.

Veli Esendağlı’nın açıklaması şu şekilde:

“Bugün oynanacak Dörtyol-Girne Halk Evi maçından önce Rum tarafında yakılan bayrak için bir protesto gösterisi organize ediliyor. Her ne kadar federasyon başkanımız saha içinde hiç bir gösteriye izin vermeyiz dese de seronomide İstiklal marşı okunup slogan atılacak. Kalecimizin Kıbrıslı Rum olduğu için ve bu olaylara katılırsa Rum tarafında kendi ve ailesinin can güvenliğinin tehlikeye düşeceğini düşünerek biz kulüp olarak bu protestoya dahil olmayacağız ve maç öncesi seremoniye katılmayıp soyunma odasında bekleyeceğiz. Bayrak yakmanın hiçbir izahı olamaz. Herkes kadar ben ve kulübüm buna karşıdır ama spor sahaları dostluk ve kardeşliğin ön planda olduğu her milletin insanının oynadığı spor yaptığı bir yerdir. Bize söylenildiği gibi kalecimizi soyunma odasında tutup sonradan maça çıkarmak ne bizim kulüpçülük anlayışımıza sığar ne de takım ruhuna uygun olur.”

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı