GG’den 4×4’lük tarihi başarı

Hentbol Büyük Erkekler Ligi'nde tüm kupaları kazanarak sezona damga vuran Gençlik Gücü'nün antrenörü Turgut Karamanoğlu, hentbol şube sorumlusu ve oyuncu Zeeb Choudhry ile kaleci Bahir Arnal kupalarla birlikte Haberci Spor'un konuğu oldu.

11 Haziran 2019 - 07:59

Okan Karademir – 

KKTC Hentbol Federasyonu ve Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu işbirliğinde düzenlenen 2018-2019 sezonu Yaşama Sporla Bağlan Hentbol Erkekler Süper Ligi’nde tüm kupaları kazanan Gençlik Gücü sezona damga vurdu.

Hentbol şubesini geçtiğimiz yıl kuran başkentin köklü camialarından Gençlik Gücü Türk Spor Kulübü, henüz ikinci yılında tüm kupalara ambargo koyarak büyük bir başarı hikayesi yazdı.

Geçtiğimiz sezon yaşanan üçüncülük sonrasında bu sezona yapılan transferlerle birlikte şampiyonluk hedefiyle giren yeşil beyazlılar, ilk olarak sezon öncesindeki en ciddi hazırlık turnuvaları olan KTSYD Kupası ile Derviş Mişon Kupası’nı kazandı ve lig öncesinde rakiplerine göz dağı verdi.

Daha sonra Federasyon Kupası’nı da müzesine götüren GG, en büyük hedefleri olan Lig Şampiyonluğunu da alarak sezonu 4 kupayla kapatmanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşadı.

Tüm sezonu sadece bir yenilgi ile tamamlayan yeşil beyazlılar namağlup şampiyonluk umutlarını saonraki szeonlara bırakırken takımın tecrübeli antrenörü Turgut Karamanoğlu, GG Hentbol Şube Sorumlusu ve takımın önemli oyuncularından Zeeb Choudhry ile sezon boyunca kalesinde devleşen Bahir Arnal Haberci Spor’un konuğu oldu.

4×4’lük sezonun ardından Karamanoğlu, Choudhry ve Arnal duygularını, Haberci Spor Müdürü Okan Karademir ile paylaşırken üçlü, sezon değerlendirmesi ve gelecek sezonla ilgili hedeflerinden de bahsettiler.

KARAMANOĞLU: ÜST DÜZEY BAŞARI

GG Hentbol Takımı Antrenörü Turgut Karamanoğlu’nun tarihi sezonla ilgili görüşleri şu şekilde:

“İlk yılımızda planlarımız içinde final oynamak vardı ancak dar bir kadroyla bunu başaramadık ve üçüncü olduk. 3 yabancı kuralı olmasına olmasına rağmen maddi imkansızlıklar içinde ekonomik şartları zorlayıp biz 1 yabancı getirebilmiştik ve ondan da istediğimiz verimi alamayınca yola yabancısız devam etmiştik. Geçen yıl istenilen sonuçları elde edemesek de etkili mücadele ortaya koyarak rakipleri zorladık. Bu sezon öncesinde ise iki önemli isim Kağan Erdim ve Özden Demiralp’i kadromuza katarak güçlendik. Sezon hazırlıklarına ilk başlayan takım olduk. Çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. İlk hedefimiz sezon öncesi turnuvalarında kendimizi sınayıp gücümüzü görmekti. İki turnuvayı da kazanarak lige çok daha hırslı, güçlü  ve motive bir şekilde girdik. Planladığımız her şey tuttu. Ara transfer döneminde de takımımıza etkili pivotlardan Ahmet Beyaz’ı takviye ettik. O da gücümüze güç kattı. Savunmadaki farkımız ve kalecilerimizin savunmaya kattığı güçle üst düzey başarı yakaladık. Sezon boyunca en az gol yiyen takım olurken aynı zamanda en çok gol atan takım olduk. Klasmanı yenilgisiz tamamlamak rehavet yarattı ve bu rahatlıkla play-off yarı finalinde sezon boyuncaki tek yenilgimizi yaşadık. Bu yenilgi bize ders olurken rakibin de motivasyonunun artmasına neden oldu. Nitekim finale kalmayı başararak kaybettiğimiz motivasyonu yeniden kazandık. Tökezlemenin yarattığı durumu pozitife çevirdikten sonra mevcut güçlü yapımızı final serisinde sürdürerek farklı skor ve oyun anlamında lig şampiyonluğunu da Gençlik Gücü müzesine taşıdık.”

DİĞER KULÜPLERE ÖRNEK

“Gençlik Gücü olarak hentbolda yakaladığımız bu başarı, kulüp yöneticileri ve taraftarları da heyecanlandırdı. Futbola yoğunlaşmış kişileri salonlara çektik ve camiaya farklı bir keyif yaşattık. Aslında salon sporlarında çok düşük bütçelerle futbolda görülmesi çok zor olan bu başarıları yakalamamız onların da motivasyonunun değişmesi ve artması anlamına geldi. Dilerim bu durum diğer futbol kulüplerinin de ilgisini çeker ve geniş vizyonla düşünürek salon sporlarına katılıp liglerdeki takım sayılarının artmasını sağlarlar. Ayrıca kulüpler bu tip branşlarda yer alarak gerek basında gerekse sosyal medya gibi ortamlarda daha fazla gündemde yer alarak seslerini duyururlar.”

ALT YAPI VİZYONU

“Gelecekle ilgili planlarımız dahilinde de çalışmalara şimdiden başladık. Vizyonumuz doğrultusunda alt yapı hazırlığını tamamladık ve Temmuz ayı içerisinde çalışmalara başlıyoruz. Bu sayede daha çok gencin GG çatısı altında spor yapmasını ve gelişmesini sağlamakla birlikte uzun vadede A takıma oyuncu yetiştirmeyi hedefliyoruz. Alt yapı sporcularımızı rol model alabileceği abileri ile birlikte çalıştırarak gelişimlerini daha da hızlandıracağız. A takım olarak da bugün itibariyle yeni sezon planlamamızı yaptık. Yakaladığımız yüksek başarı seviyesini gelecek sezonda sürdürmek ve daha da yükseltmek için uğraşacağız. Son olarak şunu belirtmem gerekirki başkenteki salon yetersizliği bir an önce giderilmeli. İkinci bir merkez salon daha yapılması gerekmektedir.”

CHODRY: SEZONA DAMGA VURDUK

Hentbol Şube Sorumlusu ve oyuncu Zeeb Chodry’nin görüşleri şu şekilde:

“Geçen sezondan dersler çıkartarak bu sezon başında beklenen başarıyı yakalayabilmek adına eksiklerimizi giderdik. Ve iyi bir hazırlık döneminin ardından tüm maçlarımızı kazanmak için için yola çıktık. Mükemmele yakın bir sezon geçirdiğimizi düşünüyorum. GG taraftarlarını futbol tribünlerinden salonlar da çektik ve onların desteğiyle de sezona damga vurduk.  Yaklaşık 120 Bin TL civarında bir bütçe ile hentboldaki sezonun tüm kupalarını kazanmak kulübümüz için çok önemli. Futbola oranla bu kadar düşük bir bütçeyle futbolda elde edilmeyecek başarılar yakaladık. O nedenle GG camiasına bu başarıları yaşatmaya devam edeceğiz. Şimdi alt yapıya da yöneliyoruz.  Ve ileride hentbolda kendi oyuncularımızı yetiştireceğiz. GG Hentbol Şubesi olarak lige ve hentbola katkılarından dolayı Spor Dairesi’ne ve bu sezon bize sponsor olan China Bazaar, Deniz Plaza, Express Döviz, Armen Shipping Ltd, Latifoğlu Ltd ce caffe Sumi’ye teşekkür ederiz.”

ARNAL: BU BAŞARILAR İÇİN KENETLENDİK

GG Hentbol Takımı Kalecisi Bahir Arnal ise 4 şampiyonlukla ilgili şöyle konuştu:

“Geçen sezondan eksiklerimiz vardı. İhtiyaçlarımız konusunda doğru tespitlerle ve yapılan transferlerle daha tecrübeli ve dinamik bir ekip olduk. Sezona hentbol camiasının gözünde çok iddalı girdik. Turgut hocamızın bulunduğu takımda ikincilik planı yapılmaz hedef her zaman şampiyonluktur. Bizler bunun bilincinde sezona stresli ve yoğun başlarken antrenman sıkıntılarıyla karşılaştık. Salonlardaki tadilat nedenleriyle antrenman yapacak salon bulamadık. Buna rağmen her fırsatta en iyi şekilde çalıştık. Ardından turnuvalarla sezonu açmış olduk. KTSYD ile ilk kupamızı müzemize götürdük. Sonra rahmetli Derviş Mişon abimizin anlamlı turnuvasında rakiplerimize şans vermedik. Daha sonra Hentbol Fedarasyon kupası için mücadele ettik ve bu turnuvaların hepsinde namağlup bir şekilde şampiyon olduk. Ardından tüm sezonu süslemek ve en değerli hedefimiz olan Lig kupasınıda kazanarak tüm GG ailesini mutlu ettik. Bu dört kupada emeği geçen herkesi kutlarım. Bu başarı için aile gibi kenetlendik. Ayrıca bizi sezon boyunca hiç yalnız bırakmayan GG taraftarına ve yönetimine teşekkür ederim. GG hentbol takımının kalecisi olarak stresli ve yorucu bir sezonu sakatlık yaşamadan 4 kupayla bitirdiğim için ayrıca mutluyum. Şu an GG ile olan sözleşmem bitti fakat umarım gelecek sezonda da bu ailede yer alır ve başarılarımıza yenilerini eklemeye devam ederiz. Başta ailem ve eşim Ayfer Tülekoğlu olmak üzere beni destekleyen herkese çok teşekkür ederim.”

Etiketler

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı