GG umut peşinde

Gençlik Gücü ise,"Çıkmayan candan umut tükenmez" misali geriye kalan maçlarında, elinden geleni yapıp, hiç olmazsa play-out oynama hakkını kazanma hedefinde.

Yenicami için artık lig maçları formalite maçlarından öte değildir. Yenicami kendini kupaya endeksledi. Sezonu hiç olmazsa bir kupa ile kapatırım düşüncesindeler.

Gençlik Gücü ise,”Çıkmayan candan umut tükenmez” misali geriye kalan maçlarında, elinden geleni yapıp, hiç olmazsa play-out oynama hakkını kazanma hedefinde.

Dünkü maçta kazanmayı daha çok arzulayan taraf Gençlik Gücü’ydü. Özellikle ilk yarıda savunmayı kalabalık tutup kontra atakla gol bulmaya çalıştılar ve bunda da başarılı oldular. İlk devre kaleye attıkları tek şut gol olunca, hedeflerine ulaştıklarını düşünürlerken, iki dakika sonra kalelerinde gördükleri golle sevinçleri fazla sürmemiş oldu.

Buna karşın Yenicami karşısında baştan sona çok iyi mücadele ettiler. İlk golü atmalarına rağmen skoru koruyamadılar ve karşılaşma ilk yarıda atılan birer golle berabere sonuçlanmış oldu.

Anlaşılan odur ki, Yenicami şampiyonluk yarışından uzaklaştıktan sonra, aklını daha çok kupaya verdi. O nedenle lig maçlarında fazla riske girmek istemiyor. Kendilerinden beklenen oyunlarını oynayamıyorlar. Oynayamadıkları için de eleştiriliyorlar.

Yenicami oturmuş ve organize bir takım. Bu yüzden taraftar kendilerinden her zaman için iyi bir oyun bekliyor. Dünkü maçta da çok iyi değillerdi. Fazla pozisyon bulamadılar, bulduklarını da bencilce harcadılar. Baskılı gibi göründüler ancak şuursuz ataklar geliştirdiler ve netice alamadılar. Sonuç olarak da yaklaşık 30 dakika 10 kişi oynamalarına rağmen karşılaşmadan beraberlikle ayrılmak durumunda kaldılar.

Gençlik Gücü mütevazı bir takım. Yıldız oyuncuları yok belki ama doksan dakika çok iyi mücadele eden ve çok koşan bir takım. Bileklerinin hakkı ile bir puanı aldılar.  Alınan bir puan çok yeterli olmasa da, yine de umutlarını canlı tutmalarına yetmiştir.

Karşılaşmada iki tane kritik pozisyon vardı. İlki, Farouk’un kırmızı kart gördüğü pozisyonda, faulün ceza alanı içerisinde mi yoksa dışında mı tartışması.

Diğeri de, Tansel’in attığı golü hakemin iptal etmesiydi. Ceza alanı dışında, kaleci Raif’in topu ellemesi noktasında verdiği karardı. Tecrübeli hakem Fehim Dayı’nın kararı,  kalecinin topu ellemesi olarak degerlendirmiş ise ki öyle değerlendirdi, bu durumda kaleciye neden sarı kart göstermediğini de çok merak ediyorum.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu