GG “Sermaye” buldu

K-Pet Süper Lig’e istediği gibi başlayamayan ve 7. hafta sonunda 5 puan toplayarak 13. sırada yer alan Gençlik Gücü’nde Niyazi Göksun’dan boşalan teknik direktörlük görevine Hakan Sermaye getirildi.

Hamit Sakallı –

K-Pet Süper Lig’e istediği gibi başlayamayan ve 7. hafta sonunda 5 puan toplayarak 13. sırada yer alan Gençlik Gücü’nde Niyazi Göksun ile yollar ayrılmıştı.

GG’de boşalan teknik direktör pozisyonuna başarılı çalıştırıcı Hakan Sermaye getirildi.

Sermaye, dün ayağının tozuyla Ortaköy sahasında takımı ile ilk antrenmanını gerçekleştirdi ve GG teknik direktörü olarak ilk kez Haberci Spor’a demeç verdi.

GG Teknik Direktörü Hakan Sermaye’nin açıklamaları şu şekilde:

“ANİ GELİŞTİ”

“Geçtiğimiz gün GG’nin neredeyse fahri başkanı olan Hüseyin başkan beni aradı ve fikrimi sordu. Ben de neden olmasın diye cevapladım. Benim düşünceme göre Gençlik Gücü bu memleketin en fazla sempati duyulan kulüplerinden biridir. Örneğin “Oyna GG” sloganı tüm adanın dilinde ölümsüzdür. Benim de GG kulübüne karşı her zaman bir sempatim olmuştur. Ancak beni buraya çeken sadece bu değildir. Bu kadro bana göre 5 puandan çok daha fazlasını yapabilecek kapasitededir. Bunu GG’nin antrenörü olmadan önce de söylüyordum şimdi de söylüyorum. Dün sabah kulüp yönetimiyle de son bir görüşme yaparak anlaşmayı netleştirdik.”

 “PUANLARA İHTİYACIMIZ VAR”

“Kadromuzu play-out dışında kalma adına yeterli görüyorum. Bizim bir an önce puanlar toplamamız gerekmektedir. Bu söylediğim yanlış anlaşılabilir ancak anlaşılmasın. Bizim iyi futboldan önce galibiyetlere ve puanlara ihtiyacımız vardır önceliğimiz de bunlar olmalıdır. Puanlar toplayıp derin bir oh çekmeden planlama yapamayız. Önce bunu başarıp ardına  ilerisini düşüneceğiz. Planlama ya sezon başı olur ya da ikinci yarının hazırlığında olur.”

 “KOLAY GOL YEME SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”

“Gençlik Gücü olarak kolay gol yeme sorunumuz var. Kolay gol da atabiliyoruz. Gol yeme sorununu çözüp en aza indirgersek bizim için işler daha da kolaylaşır. Herkesin gördüğü bu sorunu çözmek birincil hedefimizdir. Macera arayamayız. Dizilişimiz 4-2-3-1 olacak. 3 günde gelip kökten bir değişiklik yapamayız. Takımı inceleyip, en iyi verim alacağımız futbolcularla başlayacağız. Tüm futbolcularımızdan da alabileceğimiz maksimum verimi almak istiyoruz. Boateng ve Ahmet Can takıma katılınca çok daha iyi olacağımıza inanıyorum. Hedefimiz en iyisini oynamaktır. Sonuç ne olursa olsun futbolun gerekliliklerini en iyi şekilde yerine getirmeyi futbolcularımıza aşılayıp başarılı olacağımıza inanıyorum.”

“BİNATLI KARŞISINDA HEDEF 3 PUAN”

“Bu hafta oynayacağımız Binatlı karşısında hedefimiz mutlak 3 puan almaktır. Teknik adam değişikliklerinde herkes oynayacağı ilk rakibe karşı galibiyet beklentisi içerisine girer. Yeni teknik adamın takıma bir ivme getirmesi beklenir. Kendi yerimizde bire bir rakibimiz karşısında tabii ki mutlak galibiyet için sahada olacağız.”

Diğer Haberler

Başa dön tuşu