GG mucizesi

Karşılaşmaya iyi başlayan taraf Gençlik Gücü oldu. Prince ve Kalonji’nin hareketli oyunuyla rakibe tehdit oluşturdular.

Süper Lig’in 20.hafta açılış karşılaşmasında hedefleri farklı iki takım karşı karşıya geldi. Kağıt üzerinde favori olan Doğan Türk Birliği şampiyonluk, ligde sıkıntılı günler yaşayan Gençlik Gücü ise kümede kalma umutlarını devam ettirebilmek için sahadaydı.

Karşılaşmaya iyi başlayan taraf Gençlik Gücü oldu. Prince ve Kalonji’nin hareketli oyunuyla rakibe tehdit oluşturdular. Doğan Türk Birliği ise topu kontrol eden taraf olsa da uzaktan şutlar dışında rakip kalede yarattığı tehlike yok denilecek kadar azdı. Gençlik Gücü’nün hareketli ofans hattını kontrol etmekte zorlanan DTB savunması bireysel hatalar sonucu kalesinde iki gol gördü. İlk golde kaleci Cem’in ikinci golde ise Serhan’ın büyük hataları cezasız kalmadı ve Gençlik Gücü devreyi Erdoğ ve Kalonji’nin golleriyle iki farklı önde kapattı.

İkinci devrede skoru korumak isteyen Gençlik Gücü daha defansif bir görüntüye büründü. DTB’de ise teknik direktör Caner Oshan Serhan’ı forvete çekerek rakip kaleye uzun toplarla gitmeyi amaçladı. Planında başarılı olan DTB ikinci devreyi tek kale oynasa da gerek direkleri gerekse de kaleci Raif ve savunmayı sadece bir kez geçmeyi başardı. Özellikle Salih’in de oyuna girdiği dakikadan sonra kanatlardan yüklenme yerine sürekli ortadan top şişirmeyi deneyen DTB belki de kanatlardan rakip kaleye yüklense bu maçı her şeye rağmen çevirebilirdi.

Gençlik Gücü mucize bir galibiyete imza atarak önemli bir üç puanı hanesine yazdırdı. İleride Kalonji ve Prince uyumlarıyla dikkat çekti. Kaleci Raif ve savunmada Erdoğ da takımlarını ikinci devre ayakta tutan isimlerdi ancak Raif’in sürekli kendisini yere bırakması ona yakışmadı.

DTB aldığı bu mağlubiyetle bence şampiyonluk yarışında havlu atmıştır. İlk devrede oynanan kötü futbol ve yenilen gollerdeki bireysel hatalar yenilginin esas sebebinim oluşturdu. İkinci devrede ise gerek şanssızlık gerek beceriksizlik gereken skoru almalarına engel oldu. Serhan attığı gole rağmen ilk devrede yaptığı ve golle sonuçlanan hatalarla günün kötülerindendi. Kaleci Cem de güven vermedi. Aydın defansif orta saha gibi oynadığı mücadelede yerini yadırgamış gibi durdu. Rasaq ve Selim de ileride etkili olamayınca sonuç kaçınılmaz oldu.

Karşılaşmanın hakemi Evren Karademir ve yardımcıları vasat bir yönetim sergiledi. 56.dakikada DTB’nin ofsayt gerekçesiyle sayılmayan golü çok tartışıldı.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu