Gezici’ye göre Hasan Taçoy ilk turdan kazanabilir

Gezici Araştırma, 24 – 27 Ekim tarihleri arasında 3 bin 458 UBP’li ile yaptığı “Olağanüstü Kurultay” anket sonuçlarını yayımladı. Ankete göre Hasan Taçoy ilk turdan kazanabilir.

Gezici Araştırma, 31 Ekim’de gerçekleşecek Ulusal Birlik Partisi (UBP) Olağanüstü Kurultayı’na ilişkin yaptığı anketin sonuçlarını yayımladı.

Gezici Araştırma tarafından servis edilen bilgilere göre anket, 24 – 27 Ekim 2020 tarihleri arasında 18 yaş ve üstü üyeleri temsil eden, 3 bin 458 üye ile telefonla görüşme metodu uygulanarak yapıldı.

Ankete göre Hasan Taçoy’un, Genel Başkanlık görevini ilk turdan kazanma şansı mevcut.

Anket çalışmasına ilişkin sonuç belgesinde, Faiz Sucuoğlu ve Hasan Taçoy’un genel başkanlık yarışına gireceklerinin çok önceden belli olduğu ve iki adayın daha önce bu yönde çalışma yaptıkları, bu nedenle iki adayın delege üzerinde daha etkili olduğu ifade ediliyor…

UBP Genel Başkanlık görevine aday olan 5 isim, söz konusu anket sonuç belgesinde şöyle değerlendirildi:

“Hasan Taçoy’UN BAŞKAN OLACAĞI ALGISI SADECE UBP DELEGELERİ ARASINDA DEĞİL, HALK ARASINDA DA OLUŞTU”

“Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra Sn. Hasan Taçoy, UBP genel Başkanı olacak algısı sadece UBP delegeleri arasında değil, halk arasında da oluştu. Saptamalarımız gösteriyor ki, UBP delegeleri, Sn. Taçoy’un ilk turdan başkan olması ve biran önce hükûmeti kurması için ağırlığını Taçoy’dan yana koymaktadır.“

“FAİZ SUCUOĞLU’NUN 2 YIL ÖNCEKİ YARIŞI KAYBETMESİ, TAÇOY’UN GERİSİNDE KALMASINA NEDEN OLUYOR”

“Sn. Faiz Sucuoğlu, başarılı bir bakan olarak görünse de 2 yıl önceki UBP Genel Başkanlığı yarışını kaybeden kişi olması, Taçoy’un parti içindeki geçmişinin çok daha eski tarihlere gitmesi, örgütçü oluşu, Sucuoğlu’nun Taçoy’un gerisinde kalmasına neden oluyor.”

“Ünal Üstel’İN İKİNCİ TUR ŞANSI YOK”

“Sn. Ünal Üstel, parti içerisinde önemli bir isim olduğu görülmektedir. Kendisi partilinin abi olarak gördüğü güven duyduğu bir aday profil ama ikinci tur şansı yok.”

“DELEGEYE GÖRE, BAŞKANLIK GÖREVİ Dursun Oğuz İÇİN ERKEN”

“Sn. Dursun Oğuz başarılı bir bakanlık süreci geçirdi ama UBP delegesi, başkanlığı onun için çok erken görüyor. Kazanma ihtimali ve ikinci tur şansı yoktur.”

“Nazım Çavuşoğlu’NUN BÖLHESİNDEKİLERLE YAŞADIĞI SORUNLAR DEZAVANTAJ”

“Sn. Nazım Çavuşoğlu, başarılı bir bakan olmasına rağmen İskele gibi nüfusu az olan bir bölgenin adayı olması, bölgesinde bile bazı milletvekilleri ve belediye başkanları ile sorunlar yaşaması başlıca dezavantaj olarak dikkat çekiyor.”

Araştırma sonuç belgesinde, katılımcılara sorulan sorular ve dağılıma da yer verildi.

YÜZDE 53,8 “Hasan Taçoy’A OY VERİRİM” DEDİ

Sonuç belgesinin ilk sorusu, “Başkanlık seçimi için hangi adaya oy vereceksiniz?” oldu.

Araştırma sonuçlarına göre katılımcıların yüzde 53,8’i “Hasan Taçoy” yanıtını verdi. Yüzde 21.1 Faiz Sucuoğlu, yüzde 9,2 Nazım Çavuşoğlu, yüzde 8,7 Ünal Üstel ve yüzde 7,2 Dursun Oğuz dedi.

“Hasan Taçoy, UBP’NİN OYLARINI ARTTIRIR”

İkinci soru ise “Hangi aday Milletvekili seçimlerinde UBP’nin oylarını arttırır?” şeklinde oldu.

Anket sonuç belgesine göre katılımcıların yüzde 55,2’si, Hasan Taçoy’un, Milletvekili seçiminde UBP’nin oyunu arttıracağını düşünüyor. Öte yandan yine ankete göre; katılımcıların yüzde 22,3’ü Faiz Sucuoğlu, yüzde 8,2’si Nazım Çavuşoğlu, yüzde 7,8’, Dursun Oğuz ve yüzde 6,5’i Ünal Üstel’in UBP oylarına pozitif etkisi olabileceğini düşünüyor.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı