“Gezici’nin yaptığı algı operasyonu”

Gezici’nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik yürüttüğü anket çalışmalarını değerlendiren YDP Genel Başkanı Arıklı, anketin çelişkilerle dolu olduğunu söyledi.

Gezici Araştırma Şirketi’nin düzenlediği Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarına ilişkin yürütülen anket sonuçları bugün kamuoyu ile paylaşıldı. Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı, anket sonuçlarının çelişkili olduğunu söyledi.

Arıklı, anket çalışmalarıyla bir algı operasyonu yürütüldüğünü, çıkan sonuçların ise çelişkilerle dolu olduğunu ifade etti.

“ADAYLARIN OYLARI PARTİLERDEN DÜŞÜK”

Anket değerlendirmesine göre adayların partilerinin oy oranlarından çok daha geride olmasının anlaşılır bir durum olmadığına dikkat çeken Arıklı, “Adayların oyu, partilerinin oyunun oldukça gerisinde. Diyelim ki CTP’nin oylarının bir bölümü Akıncı’ya kaydı. Bu tartışılabilir  bir konu. Ancak, Kudret Özersay ve benim oyum nasıl olur da partilerimizin oyundan daha düşük bir rakam olarak gösterilir?  Bunu anlamak mümkün değil” şeklinde konuştu.

“MANTIĞI ANLAYAMIYORUM”

Yeniden Doğuş Partisi’nin oyunun ısrarla yüzde 7 bandında gösterilmesini de gerçekçi bulmadığını dile getiren Arıklı, partisinin 650 üyeye sahipken ve hiçbir örgütü bulunmadığı dönemlerde yüzde 7 civarında oy aldığını hatırlattı. Arıklı, bugün gelinen noktada  partinin her yerde örgütü olduğunu ve 7 bin 500 üyesi bulunduğunu söyleyerek, geçmiş yıllardaki oy yüzdeliğinin aynı şekilde kamuoyuna yansıtılmasının mantığını çözemediğini ifade etti. Parti olarak, en iyi muhalefet kanadında yer aldıklarını dile getiren Arıklı, “Bizim şu anda en iyi muhalefeti yaptığımızı, muhaliflerimiz bile dile getiriyor. Partimizin seçimlerde yüzde 7’lik bir oy alacağına dair yapılan değerlendirmenin mantığını anlayamıyorum” dedi.

“ŞAKA GİBİ…”

Arıklı,  “Ankete bakıyorsunuz, iki devletliliği savunanların oranı yüzde 81. Ama Erhürman ve Akıncı’nın  toplam oyu yüzde 45…”  diyerek anket sonuçlarının bir çok çelişkiyi barındırdığına dikkat çekti. Bir diğer çelişkinin ise  federasyon isteyenlerin yüzdelik rakamıyla Akıncı’nın toplam oyunun çıkan sonuçları arasında olduğuna vurgu yapan Arıklı şunları kaydetti;

“Ankette, federasyon isteyenlerin oranı yüzde 10. Ama Akıncı’nın oyu tek başına yüzde 28… Şaka gibi…”

 

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı