Gerekeni yaptılar

Gençlik Gücü direkt düşme hattından ve lig sonunculuğundan kurtulma ümidinin devam etmesi için, Hamitköy ise play-out hattından kurtulma hedefini sürdürmek adına galip gelmek zorundaydı.

Hamitköy ile Gençlik Gücü arasındaki kritik mücadele her iki takım için de altın değerinde bir üç puanı barındırıyordu. Gençlik Gücü direkt düşme hattından ve lig sonunculuğundan kurtulma ümidinin devam etmesi için, Hamitköy ise play-out hattından kurtulma hedefini sürdürmek adına galip gelmek zorundaydı. Bundan mıdır bilinmez ama iki takım da oldukça ürkek ve risk almadan karşılaşmaya başladı. Açıkçası sahada futbol adına çok bir şey yoktu. İki takım da mücadeleyi izleyen futbolseverleri deyim yerindeyse uyuttular. Hamitköy’de Camara’nın henüz maçın 29. dakikasında kırmızı kart görmesiyle de iyice kapanan bir Hamitköy izledik. Gençlik Gücü sahada sayısal olarak üstün olsa da futbol olarak vasat bile değildi. 10 kişi kalan rakibi karşısında pozisyon üretmekten aciz, güçsüz bir Gençlik Gücü vardı. Hamitköy ise Hasan ve Eray’ın sürati ile kontralarla rakip kalede etkili olmaya çalıştı ancak Eray kötü günündeydi zaten devre arasında da yerini Taner’e bıraktı.

İkinci devreye bu değişiklikle başlayan Hamitköy’ün bu hamlesi tuttu. Taner, Hamitköy’e dinamizm getirdi. Dakikalar ilerledik sonra oyundan iyice kopan ve oyuna tutunan bir Hamitköy izledik. Gençlik Gücü’nde Berke de direkt kırmızı kartla oyun dışında kalınca Gençlik Gücü maçtan tamamen koptu ve Hamitköy aradığı golü kontra ataktan Hasan ile bularak mücadeleden galip ayrılmayı başardı.

Hamitköy uzunca bir süre 10 kişi oynadığı karşılaşmadan gerektiği gibi oynayarak ihtiyacı olan üç puanı aldı. Camara acemice, gereksiz bir kırmızı kart görerek sorumsuzca davrandı. Savunmada Daniel hatasızdı. Hasan takımının kendisine olan güvenini boşa çıkarmadı. Hamitköy bu hafta istediğini almış olabilir ancak bu futbol ilerleyen haftalar için yeterli değildir. Hücum organizasyonlarını geliştirmek zorundalar.

Gençlik Gücü bence bugün sadece bir mağlubiyet almadı. Bu mağlubiyetten Gençlik Gücü için lige havlu atmak anlamına da geliyor. Neredeyse maçın başında 10 kişi kalmış rakibiniz karşısında etkili diyebileceğimiz pozisyon üretemezseniz gideceğiniz yer de bellidir.

Karşılaşmanın hakemi Kerem Eran’ın verdiği iki kırmızı kart da doğruydu. Başarılı bir maç yönetti.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu