GAÜ’de inceleme başlatıldı

Bakan Çeler, akademik kadro ve personelden gelen talepler doğrultusunda GAÜ’yü ziyaret etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, dün bakanlık müsteşar ve müdürleriyle birlikte Girne Amerikan Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Girne Amerikan Üniversitesi’nde, bir süredir, çalışanlarının maaşları ve sosyal yatırımları konusunda yaşanan sorun ve aksamalar medyaya yansımıştı.

Bakan Çeler, basına ve sosyal medyaya yansıyan bu duyumlar, akademik kadro ve personelden gelen talepler doğrultusunda üniversiteyi ziyaret ederek iddialarla ilgili olarak, GAÜ Rektörü Profesör Doktor Kutsal Öztürk ve Üniversite yetkilileriyle bir araya geldi.

Çalışma Dairesi Müdürü Ergenç Semerci ve ilgili dairelerin müfettişlerinin de hazır bulunduğu toplantıda, muhasebe bölümünden personel maaşlarının bordroları talep edilerek inceleme başlatıldı.

Rektörlük binasında gerçekleşen toplantıdan sonra açıklamada bulunan Çeler, Girne Amerikan Üniversitesi’nde,  bir süredir, bazı ekonomik sıkıntılar ve personel yatırımları konusunda sorunlar yaşandığı yönünde iddialar bulunduğunu anımsatarak, çalışanların bakanlığa yaptığı şikâyet ve çağrıların bu dönemde artması nedeniyle, üniversiteye gelerek yetkilileriyle burada bir araya gelmek istediklerini kaydetti.

“Sorun yaratma niyetinde değiliz”

Ziyaretin amacının, sorun yaratmak ya da üniversiteyi prestij kaybına uğratmak olmadığını vurgulayan Çeler, ziyareti, iddiaların gerçekliğini sorgulayarak, sorunlara karşı yapılabilecekleri el birliğiyle değerlendirmek amacıyla gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Bir süre sonra görevden ayrılacağını ancak, göreve gelecek yeni ekibi bu sorun ve çalışanların sıkıntıları varsa bunların nasıl aşılabileceği konusunda bilgilendirmek için bu çalışmayı başlattıklarını ifade eden Çeler, rektörle gerçekleşen toplantıda, incelenmek üzere,  muhasebe bölümünden maaş bordrolarını talep ettiklerini dile getirdi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı