GARGA’DAN AL HABERİ

MESAJI OLAN ALSIN

AZİZ HOROZ: Nasıl bir virüs bu gerçekten anlamadım. Bildiğim kadarı ile koronavirüs sadece insanı öldürmüyor. İnsana ciddi anlamda zarar da veriyor. Dedikleri gibi bunlar hep Amerika’nın işi, Çin’e zarar verecek diye KKTC’ye de mahvetti. Bostancı sınır kapısı bir haftalığına kapandı ve siz aklıma geldiniz. Kim ne derse desin sizi en çok ben anlıyorum. Rumların KKTC’ye girişi piyasamıza ne kadar çok katkı yaptığını bilenlerdenim. Bence yapacak bir şey yok, Kıbrıs Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu’nda alınan bir karardır. Orada biliyorsun ciddi bir devlet anlayışı vardır, bir hafta sonra Rumlar yine gelir ve telafi edersiniz.

MUSTAFA AKINCI: Rumların sınır kapılarını kapamaları ile ilgili yaşananlar bizlere açık bir şekilde şunu göstermiştir. Bunu ister kabul edelim, ister kabul etmeyelim biz 2003 yılına kadar açık bir hapishanede yaşıyorduk. Kimisi buna mandıra diyor ama ben Kıbrıs Türk halkı olarak yıllarca çok çektiğimizi söylüyorum ve artık kendimizi ağırdan satmaktan vazgeçmemiz gerektiğini görüyorum. Ne demek istediğimi her halde çok iyi anlıyorsunuz. KKTC’de nüfusumuz kaç bilmiyoruz, kaldı ki her zaman Rumlara meydan okuyoruz.

BÜLENT DİZDARLI: Biz yıllarca hep alıştık KKTC üzerinden politikalar yapmaya ve zannederiz de KKTC dünyanın merkezidir. Dünyanın en IQ’su yüksek insanları burada mı yaşıyor?. Herbokolog olanlar zannetmesinler ki dünyada başka insanlar yaşamıyor. Sevgili doktorum burası KKTC ve yıllardır kendi kendimizle dalga geçiyoruz. Bizim bir tek hayatta olduğumuz ve öleceğimiz gerçektir, gerisi yalandır canını fazla yemeye gerek yok.

Ali KİŞMİR: KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı Kıbrıs Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ile görüştükten sonra kimlik kontrolü kalktı. Allah’ını seviyorsan söyle bir kez daha görüşsünler de Metehan’dan geçerken araba ile uçarak geçelim. Vallahi biz bu Cumhubaşkanı’mızın hakkını ödeyemeyiz, çok barışçıl ve insan sevgisi taşıyan birisi ne olur Cumhurbaşkanımıza sahip çıkalım, çünkü böyle zamanda bu tür Cumhurbaşkanı bulunmaz.

Ersin Tatar: Dün sabah hiç tanımadığınız bir insana sırf diğer insanlara benziyor diye usulca yaklaştınız ve merhaba dediniz. Allah inandırsın bu merhabanız size oy olarak geri dönecek, çünkü gittiğiniz yerde insanlar vardı ve sizi çok sevdi. Gittiğiniz yer bir benzin istasyonu ve 40 yıldır tanıyormuşsunuz gibi bir haliniz vardı. İşte Kıbrıs Türk insanı bu, üstelik bu insanlar yıllardır CTP’li ama oylarını size verecekler. KKTC’de yaşayan insanlar bu anlayışta belli ki siz de nabza göre şerbet veriyorsunuz.

MEHMET ALİ YÜKSELEN: Ne yalan söyleyeyim göreve geldiğiniz günden beri bölgeye can verdiğiniz söyleniyor. Batı bölgesine öylesine bir can verdiniz ki bölge halkı sizi konuşuyor. Yanılmıyorsam 2013 yılında göreve geldiniz ve göreve geldiğiniz günden beri maddi ve manevi desteğiniz her yerde konuşuluyor. Dün rast gele aniden buluştuğum bazı kişiler sizden söz etti ve sizin başarılarınızı anlattı ne alaka diyeceksiniz ama öyle.

MEHMET ALİ TALAT: Kim ne derse desin lokmacı barikatını sizin çocuğunuz gibi görüyorum. Kapıları ilk açan Cumhurbaşkanı olarak tarihe geçtiniz. Hal böyle olunca açılan kapılar kapanınca üzülürsünüz ve tepki koyarsınız. Lokmacı artık sizin çocuğunuz gibi başına bela gelsin istemiyorsunuz.

ESAT VAROĞLU: KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yı ne kadar çok sevdiğinizi biliyorum. Şunu bilmenizi istiyorum ki KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yı en az sizin kadar bende çok seviyorum. Aramızdaki tek fark siz onu severken hep belli ediyorsunuz. Oysa onu ben de çok seviyorum ama sevgimi hiç belli etmiyorum. Sevgi öyle bir şey ki onu göstermeye bazen gücümüz yetmiyor.

ÖZEL KADIOĞLU: Yıllardır UBP için ne kadar çok uğraştığınızı çok iyi biliyorum. Bugüne kadar UBP için ne verdiyseniz hep onu vermeye çalıştınız. Keşke Yalkın konusunda da haklı çıksaydınız o ve ailesi mutlu olamadı eminim siz de mutlu değilsiniz. Kısacası şunu söylemekte fayda var UBP hala UBP ama kişiler değişiyor.

SALİM AKBAŞ: Gördüğünüz gibi bazı kapılar kapandı, ahkam kesenler çok oldu. Demek ki ahkam kesmekle olmuyor bu işler, ciddi devlet anlayışı olanlar her zaman gücünü gösteriyor. Kapı kapandı devlet gücü ortaya çıktı dersek daha doğru olur.

TOLGA ATAKAN: Son birkaç haftadır görüyorum ki sizin istediğiniz her konuda hükümet size destek veriyor. Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı olarak sanırım istedikleriniz olmasa da bu son dönemde sizin istediklerinizin birçoğu yapılmaktadır. Kısacası bir HP’li olarak bu dönemde ne çektiyseniz çektiniz ama icraatlarınız da başladı.

 

 

 

 

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı