Gardiyanoğlu: “Yatay seyreden salgın, tırmanışa geçerse bunun vebalini kimse ödeyemez”

UBP İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu, sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak, uzman ve kurul görüşü almadan işyerlerinin açılmaması gerektiğini savundu

14 Nisan 2020 - 16:53

UBP İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu, sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak, yaşanan bu zorlu sürecin hep birlikte takip edilmesi gerektiğini ifade etti.

3 kuruş kazanç elde edilecek diye bunun bedelini insanların sağlığından olarak ödeyemeyeceğine dikkat çeken Gardiyanoğlu’nun paylaşımı şöyle:

“Evlatlarımız için, Ailemiz için, sevdiklerimiz için az daha sabır; Tüm dünyada ve ülkemizde yaşanan covid-19 hastalığının sürecini hep birlikte takip etmekteyiz. Dünya devleri olan ABD, İngiltere, Almanya, Fransa gibi devletler ilk başlarda bu olayı çok basite indirgemiş, ciddiye almamıştı.

Şu an faturasını çok ağır ödüyorlar. Diğer yandan dünya ile ilişkileri, ekonomik anlamdaki kabiliyetleri belli olan KKTC. Tüm dünyada virüs salgını dikey tırmanış sergilerken, bu kısıtlı olanaklarla hükümetimizin aldığı önlemlerle ülkemizde bulaşma hızı yatay seyretmektedir.

Tabi ki bu süreçte bazı hatalar oldu mu, evet olmuştur. Bu hataları el birliği ile üstesinden geleceğiz. Bizlerde dahil olmak üzere duran ekonomiden ciddi olarak yıprandık, zarar gördük ve gelecek kaygısı çekmekteyiz. Lakin Her şeyin başı SAĞLIK. Bu kadar süre dayandık. Evlatlarımız için, ailemiz için ve daha sağlıklı bir gelecek için evde kalmalıyız, Güvende kalmalıyız.

Son olarak şunu söylemeliyim ki, tüm kurum ve kuruluşlarla birlikte iş yerleri İlgili uzmanların ve kurulların görüşü alınarak ancak Mayıs ayında faaliyete başlanabilir mi?’yi sorgulamalıyız. Bu süreçten önce açılacak olan işyerlerinden dolayı yatay seyreden salgın, tırmanışa geçerse bunun vebalini kimse ödeyemez. 3 kuruş kazanacağız diye bunu sağlığımız ile ödememeliyiz. Saygılarımızla”

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı