Futbolda rehavete yer yok

Takımlar galibiyeti düşünüp liderlik koltuğuna oturmayı hedefleyince, futbolseverler tam sekiz gol izleme fırsatı yakaladılar. 

Galip gelenin lider olacağı bir karşılaşmaydı. Bu karşılaşma üst sıralarda mücadele eden takımları da ilgilendiriyordu.

İki takım da oyuna kontrollü başladı. Ancak erken gelen goller tempo ve heyecanın artmasına neden oldu.

Yenicami karşılaşmada daha istekli bir oyun sergiledi. Daha çok atak yaptı, daha çok pozsiyon buldu ve bulduğu pozisyonlardan beş tanesini golle sonuçlandırdı.

Geçmiş haftalara oranla Yenicami dün gece çok daha iyi bir futbol oynadı. Bu oyun anlayışı taraftarın takımlarından beklediği ve arzuladığı bir tarzdaydı. Tüm futbolcular görevlerini tam anlamıyla yerine getirdiler.

Ayağa pas yaptılar, gerektiğinde tek top oynamayı tercih ettiler ve sonuçta bu güzel oyunlarını galibiyetle taçlandırmayı bildiler. Hascan ve Abaka’nın attıkları nefis goller de güzel oyunun parçalarıydı.

Cihangir, geçen hafta aldığı mağlubiyetin etkisini henüz üzerlerinden atamamışa benziyordu. Özellikle savunmada çok boşluklar verdiler. Yenicami cihangir savunmasının boşluklarını çok iyi değerlendirdi. Beş gol atmalarına rağmen o kadar da kaçırdılar. Cihangir savunma zaaflarını mutlaka düzeltmelidir. İki haftada sekiz gol yiyen bir takımın buna bir çare bulması gerekiyor.

Cihangir oyun disiplininden kopmayan bir takım. Özellikle Ndue ve Mishali çok tehlikeli oyuncular. Fırsat buldular mı affetmezler. Akşam da öyle oldu. 4-1 mağlup duruma düşmelerine rağmen oyundan kopmadılar ve oyunu 4-3’e getirdiler. Ancak Cihangir savunmasındaki hatalar devam edince, sahneye günün iyilerinden olan Abaka çıktı ve Yenicami’nin beşinci golünü atarak skoru belirledi.

Takımlar galibiyeti düşünüp liderlik koltuğuna oturmayı hedefleyince, futbolseverler tam sekiz gol izleme fırsatı yakaladılar.

Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Bazı maçlarda hakemlerin oyunu iyi süzemediklerine şahit olduk. Bu hafta iki futbolcu hastanelik oldu. İlginçtir hastanelik olan futbolcuların pozisyonlarına hakemler faul düdüğü bile çalmadılar. Çünkü faul olduğunun farkında değiller.

Hamitköy-Çetinkaya karşılaşmasında Çağdaş’ın ayağına aldığı darbeyi hakemin olayın içinde olmasına rağmen görememesi. Dün akşam da Yasin’in burnuna aldığı dirsek darbesini, hakemin süzememesini, büyük dikkatsizlik olarak değerlendiriyorum.

Özellikle ülkemizdeki futbolcuların sağlık sigortaları olmadığı için sakatlanan futbolcuların önemli kayıpları oluyor. O nedenle hakemler bu gibi pozisyonları çok iyi süzmelidirler. Futbolcuları bu gibi darbelerden korumak gerekiyor.

Evet Yenicami dün akşam liderliği hak edecek bir oyun oynadı. DTB maçından sonra ilk kez bu kadar arzulu ve istekliydiler. Ve haklı bir galibiyet alarak liderlik koltuğuna oturmayı başardılar. Akşamki oyun Yenicami için umut veren bir oyundu.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı