Favoriler kazandı

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun sponsorluğunda Kuzey Kıbrıs Karting Derneği tarafından organize edilen 2019 Kuzey Kıbrıs ROK Cup Karting Şampiyonası üçüncü yarışı dün Cemsa Sporting Center’de yapıldı.

15 Temmuz 2019 - 11:15

ROK Cup Karting Şampiyonası üçüncü yarışı dün Cemsa Sporting Center’de 19 yarışçının katılımıyla yapıldı. Resmi antrenmanlar, sıralamalar, 1.yarış ve final yarışı olmak üzere 4 seans şeklinde yapılan yarışta mini, junior ve expert kategorisinde yarışlar yapıldı.

Sabahın erken saatlerinde başlayan yarış öğle saatleri yapılan ödül töreni ile son buldu. Başbakanlığa bağlı Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun ana sponsorluğunda; Spor Dairesi, AveonSigorta, Kale Boya, Dedezade, Airtech, Navion ve Nethouse’un katkılarıyla yapılan yarışta temaslar ve spinler yaşandı. Bütün kategorilerde podyum için kıyasıya bir çekişme yaşanırken birinciler değişmedi.

İlk iki yarıştan maksimum puan olan 40’ar puanı kazanan ve bu yarışta da hanelerine 40’ar puan ekleyen Mini lideri Niyazi Özçınar, Junior lideri Demir Emre ve Expert lideri izzet Çınar yine zirvede yer aldı. Bin 400 metrelik RC1 pist şeklinde yapılan yarışın 9 yarışçı ile en kalabalık kategorisi yine miniklerin olduğu kategoriydi. Miniklerin ikincisi Mustafa Efeefe olurken üçüncü olarak podyuma çıkan isim Rus sürücü YannisZaytsev oldu. Junior ikincisi Mert Uzun olurken aynı puanı alan fakat tur derecesi ile üçüncü olan isim Şeref Karaoğlan oldu. Expert’in ikincisi Közün Arpalıklı olurken, aynı puanı alan Umut Araz günün üçüncüsü oldu. Yarış sonunda yapılan ödül töreninde dereceye girenlere kupalarını sporun önde gelen isimlerinden Serhan Çınar ve Kuzey Kıbrıs Karting Derneği Başkanı Tigin Güryel takdim etti. Komiserler tarafından günün yıldızı ise İsmail Araz seçildi ve özel kupasını aldı.

MİNİ KATEGORİ İLK 3

1.Niyazi Özçınar                  40
2.Mustafa Efeefe                34
3.Yannis Zaytsev                  30

JUNİOR KATEGORİ İLK 3

1.Demir Emre                       40
2.Mert Uzun                         34
3.Şeref Karaoğlan                28

EXPERT KATEGORİ İLK 3

1.İzzet Çınar                         40
2.Közün Arpalıklı                 32
3.Umut Araz                         32

Etiketler

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı