“Evde kalın, biz süpermarketi size getirelim”

“Bitayka” girişimi, sosyal sorumluluk duygusuyla sahne almaya hazırlanıyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisi yaşam biçimimizi ve alışkanlıklarımızı da oldukça değiştiriyor. Dünya’da oluşan şartlar ülkemizde de yenilikçi girişimlerin ortaya çıkmasını sağlıyor. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ilk, Türkiye’nin üçüncü pazar yeri şeklindeki çevirimiçi (online) süpermarket platformu girişimi olan “Bitayka”, alışveriş imkanı sağlayan süpermarketler ile alışveriş yapan müşteriler arasında bir aracı platform olarak çalışmayı vadediyor.

Bitayka girişimi kurucularından yönetim danışmanı ve uzmanı Dr. Bilinç Dolmacı’yla girişimin amaçlarını konuştuk. Sözü ona bırakıyorum.

NEDİR BİTAYKA? NEDEN BİTAYKA?

“Adını Kıbrıs lehçesinde “bir dakika” anlamına gelen bi tayka’dan alan girişim, kullanıcıların 1 dakikada kolayca sipariş vermesini hedefleyen basit ve kullanıcı dostu bir ara yüzle geliyor…

Her biri alanında uzman ve yetkin 6 kişilik tecrübeli bir profesyonel ekiple yola çıkan Bitayka girişimi, kullanmış olduğu yenilikçi teknoloji ve takım olgusuyla bu alanda bir adım öne çıkıyor. Üç dilde ve 20 bini aşkın ürünün içerisinde olduğu veri tabanıyla üye süpermarketlerin kendi sanal mağazalarını açmalarını ve tüm ürünlerini satabilmelerini sağlamayı hedefliyor. Ayrıca, süpermarketlere isterlerse Bitayka’daki kendi sayfalarında reklam ve kampanya da yapabilme imkanı sunuluyor.

KUZEY KIBRIS’IN İLK, TC’NİN ÜÇÜNCÜ PAZAR YERİ FORMATLI ONLİNE SÜPERMARKET PLATFORMU

Teknik projelendirmesi ve İş Planı profesyonel bir şekilde geliştirilen Bitayka önemli bir girişimcilik projesi olarak göze çarpmaktadır. Kullanıcı istek ve ihtiyaçlarını teknolojinin faydaları ile buluşturan ve hayata değer katmayı hedefleyen bu girişim kullanıcılara asgari maliyet ve azami fayda sağlayarak kendisini sürekli geliştirmeyi hedefliyor.

Projesi mobil uygulama olarak geliştirilen girişim, COVID-19 pandemisi sebebiyle “evde kal” çağrılarını da dikkate alarak yaşadığımız bu zor dönemde ivedilikle ilk etapta web tabanlı bir uygulamayı halkımıza yönelik Sosyal Sorumluluk projesi olarak sunmayı karar almıştır.

Haziran ayında mobil uygulamalarını devreye almayı planlayan “Bitayka”, ilerideki süreçte dağıtımı üstlenecek bölgesel kurye istasyonları kurmayı da hedefliyor.

Bitayka, uzun vadede KKTC halkının alışveriş alışkanlıklarını dönüştürmeyi, gelişen bünyesine yatırım almayı, Güney Kıbrıs’a açılmayı ve KKTC gibi benzer ölçek ekonomilerine de modelini ulaştırmayı hedefliyor.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu