Eski CHP Milletvekili Topal’ın hemşire akrabası koronavirüsten öldü

Eski Vekil Ramis Topal'ın akrabası olan ve İstanbul'da özel bir hastanede hemşire olarak çalışan Dilek Tahtalı koronavirüsten hayatını kaybetti. Topal, Tahtalı’nın 10 Mart’tan beri hastalıkla mücadele ettiğini söyledi

25 Mart 2020 - 19:20

Koronavirüsten ölümlerin daha çok ileri yaşlarda görüldüğü iddialarına karşın Eski CHP Amasya Milletvekili Ramis Topal’ın akrabası olan 33 yaşındaki Dilek Tahtalı da koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

10 Mart’ta rahatsızlandı

33 yaşındaki Tahtalı, İstanbul’da özel bir hastanede hemşire olarak görev yapıyordu.Konuyla ilgili olarak Independent Türkçe’ye konuşan Topal, Tahtalı’nın geçen 10 Mart günü öğleden sonra 16.00 sıralarında ilk defa rahatsızlandığını ve ateşinin yükselerek, grip belirtileri gösterdiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

Önce Cerrahpaşa’ya gidiyorlar yer yok deyince Samatya’daki hastaneye geçiyorlar. Orada sedye üzerinde beş saat bekliyor. Annesi bana haber verince devreye girerek Türkiye Gazetesi Hastanesi’ne sevkini sağladım. Orada tedavi görüyordu. 16’sında ise Bakırköy’de Sadi Konuk Hastanesi’ne sevkedildi. Yoğun bakımdaydı. Yeni getirilen ilaçtan verilecekti. Ancak kurtarılamadı.

Kemik kanseri ile mücadele ediyordu

Tahtalı’nın gençlik yıllarından beri kemik kanseri ile mücadele ettiğini söyleyen Topal, hastalığı nerede ve nasıl kaptığı konusunda bilgisi olmadığını da kaydetti.

Topal, Tahtalı’nın fakir bir ailenin tek çocuğu olduğunu, özel bir hastanede çalışıyor olmasına karşın muhtemelen parasını ödeyemeyecekleri düşüncesiyle çalıştığı hastane götürülmemiş olabileceğini söyledi.

Topal, Tahtalı’nın bu akşam memleketi olan Amasya’ya gönderilerek defnedileceğini söyledi.

Bu arada 12 gündür karantinada bulunan Tahtalı’nın ailesinin ise test sonuçlarının negatif çıktığı öğrenildi.

Son mesajında hastalıktan yakınmış

Bu arada Tahtalı’nın hastaneye yattığı 10 Mart tarihinden bir gün önce attığı son mesajında hastalıktan şöyle yakınmıştı.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı