Ersin Tatar aday olduğunu açıkladı

UBP Parti Meclisi Ersin Tatar'ı aday olarak seçti.

18 Ocak 2020 - 15:28

UBP Parti Meclisi bugün tek bir gündemle toplandı.

Parti meclisi Nisan ayında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde UBP’den kimin aday olacağına karar verdi.

Parti meclisinde aday oylamasının ardından Genel Sekreter Hamza Ersan Saner Ersin Tatar’ın Parti Meclisi kararı ile aday olacağını açıkladı.

Hamza Ersan Saner alınan kararın hayırlı olmasını ve başarılı olmasını dileyerek. Kazamız mübarek olsun dedi.

Başbakan Ersin Tatar yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Çok değerli üyelerimiz öncelikle teşekkür ederim.

Bu mücadele hepimizin mücadelesidir. Genel Başkan olarak oy birliğiyle beni uygun görmeniz çok mutlu ve onure etti. Hepimizin bu mücadelesi KKTC için önemli bir yarış ve mücadele. Elbette son yıllarda gelişmeler oldu ve tartışmalar yaşandı. Kıbrıs Türkünün mücadelesinde UBP’nin mücadelesi büyüktür. Birlikte çalışıp mücadele vereceğiz diye düşünüyorum. Mutlaka kazanacagız diyorum. Halkımızın bizden büyük beklentileri var. Son 50 yılda federal devletlerin etrafında cesaretli adım atılamamıştır.

KKTC icin halkın refahı için çalısacak ve yeni gelecek için atılacak adımlarda beraber yürüyecegiz. UBP’nin ggücünü gösterebilmek adına hep birlikte çalışmalıyız. Bu secimi en iyi şekilde kazanabiliriz. Hep birlikte çalısacagiz kazanacagız. Ben UBP partisi adayı olarak bu yolda onların desteğiyle yürüyecegim. Cumhurbaskanlığı makamı halkın makamıdır. Devletimizin nezdinde halkın refahı eseni beklentileri için bu anlayışıyla çalısacagiz ve başarmamız gerektiğinin altını çizerek vurgulayacağiz. KKTC’nin gelecek ve refah umutlarının teminatıdır. Yeni gelişen stratejiler ve Doğu Akdenizde’ki hamlelerle yeni yolculuğa çıktık. KKTC’ye yeni anlayış yeni gelecek yeni heyecan vereceğimizin teminatını sunuyorum.

Rauf Denktaş ve Eroğlu sonrası aday olan 3. Kişiyim. Hepinize yürekten teşekkur eder saygıilarımı sunarım dedi.”

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı