Erhürman: Kabul edilebilir bir durum değil

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başbakanı Tufan Erhürman, Cumhurbaşkanlığı seçimi döneminde Kapalı Maraş'ın geleceğiyle ilgili bir toplantının gerçekleştirilmesinin yanlış olduğunu savundu

12 Şubat 2020 - 20:18

HABERCİ Sosyal medya

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başbakanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Tufan Erhürman, Türkiye Barolar Birliği’nin organizasyonuyla Cumartesi günü Kapalı Maraş’ta gerçekleştirileceği açıklanan “Hukuki, Siyasi ve Ekonomik Yönleri ile Kapalı Maraş Açılımı” başlıklı yuvarlak masa toplantısı organizasyonuna yönelik eleştirilerde bulundu.
Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, Cumhurbaşkanlığı seçimi döneminde böylesi bir toplantının gerçekleştirilmesinin yanlış olduğunu savunan Erhürman, söz konusu organizasyona Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın davet edilmemiş olmasını ve iktidar partisi UBP-HP bakan ile milletvekilleri dışında hiçbir siyasi partinin temsilcisi olmamasının kabul edilebilir bir durum olmadığını vurguladı.

Erhürman’ın açıklaması şu şekilde:

“Cumhurbaşkanlığı seçimlerine gidiyoruz. Tam da bu dönemde, Cumhurbaşkanlığı’nın görev ve yetki alanını ilgilendirmediği herhalde iddia edilemeyecek olan “Kapalı Maraş” konusunda, Türkiye Cumhuriyeti devlet ve hükumet yetkililerinin de katılımıyla bir toplantı düzenleniyor. Toplantıda Başbakan’ın ve Başbakan Yardımcısı’nın konuşmaları varken Cumhurbaşkanı’nın konuşması olmadığı gibi, iktidara mensup bir milletvekili dışında siyasi partilerin de herhangi bir temsiliyeti yok. Bu durumun demokratik teamüller açısından doğru ve kabul edilebilir olmadığını anlatmak için başka söze gerek yoktur herhalde!”

İlgili haberler:

Kapalı Maraş’ın açılmasına yönelik ‘somut adım’

Esendağlı: Böyle bir organizasyonda yer almayı uygun bulmadık

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı