Erdoğan Rusya’da: “Hedefimiz 100 milyar dolar”

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan yerel seçimlerin ardından ilk yurt dışı ziyaretini Rusya'ya yaptı.

8 Nisan 2019 - 18:08

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kremlin Sarayı’nda gerçekleştirilecek Üst Düzey İşbirliği Konseyi Sekizinci Toplantısı dolayısıyla Rusya’da bulunuyor.

Toplantı öncesi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile birlikte gazetecilere kısa bir açıklamalarda bulunan Erdoğan, şunları söyledi:

“Gerek ikili ilişkiler, gerek bölgesel sorunlarla ilgili aramızda bir görüşme trafiği olacak. 13 tane anlaşma imzalanacak. Geleceği yönelik bir adımı atmış oluyoruz. Ticaret hacmimizde yüzde 15’lik artış söz konusu. Hedef ticarette 100 milyar dolarlık hedefe yürümek. Bir diğer önemli adım da, şu anda bölgedeki terör eylemlerine karşı attığımız adımlardır. Suriye’de attığımız adımlar, atacağımız adımlar büyük önem arz ediyor. Bugünkü üst düzey stratejik konsey toplantısı büyük önem arz ediyor.”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, “Türkiye ile ikili ilişkilerimiz özellikle de ekonomi alanında geliştiğini memnuniyetle izliyoruz” dedi ve “Türkiye ile Rusya arasındaki ticaret hacmi 35 milyar dolara ulaştı” diye ekledi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı