En kalbi duygularımla…

Ülke olarak spor politikamızın olamamasının en büyük nedeni sporun bakanlık nezdinde yönetilmeyişindendir.

İnsanlar arasındaki sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışmanın artmasına, birlik ve beraberliğin güçlenmesine vesile olan bir Kurban Bayramı’na daha girdik.

Şahsım ve Haberci Spor Servisi adına bu olguların en yüksek seviyede yaşanması, ülkemize barış, sağlık ve mutluluk getirmesi temennisiyle tüm kalbi duygularımla bayramınızı kutlarım.

Tabii ki en önemli arzumuz Kıbrıs Türk sporu ve sporcusunun maruz kalmış olduğu insanlık dışı ambargolardan bir an önce kurtulması ve dünya sporu ile kucaklaşmasıdır.

Bu doğrultuda Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın da Rum lider Anastasiadis ile gerçekleştirmiş olduğu görüşmede iki ülke arasındaki spor konusunda komite oluşturulması önerisi çok önemli olduğu kadar karşı taraftan bu öneriye gelecek yanıt daha da önemlidir.

Karamsar olmak istemiyorum ancak Rum tarafının bu konularda ülkemize yaşatmış olduğu üzücü olayları da hatırlamamak mümkün değil.

Dünyanın neresinde olursa olsun gerek Yunanlılar gerekse de Rumlar tarafından bırakın sportif faaliyetleri kültürel olaylarda dahi Kıbrıs Türkü’ne engel olmaya çalışmışlar veya olmuşlardır.

Bunların bir daha yaşanmamasını umuyoruz.

***

Ülke olarak spor politikamızın olamamasının en büyük nedeni sporun bakanlık nezdinde yönetilmeyişindendir.

Ülke sporu bir daireye bağlı olarak yönetilemez.

Bundan dolayı sporumuz ve sporcumuza profesyonelliği sunamıyoruz.

Elit seviyedeki sporcuları koruma altına alamıyor ve bir gelecek hazırlayamıyoruz.

Yani geriden gelecek olanları da teşvik edemiyoruz.

Her şeye rağmen ise başarının karşısında hiç bir engel durmuyor.

Son yıllarda birçok sporcumuz bireysel bazda Türkiye üzerinden de olsa başarılarını adanın dışına taşıyıp dünya sporcuları ile karşılaşarak ülkemizi gururlandırmaya devam ediyor.

Hatta son olarak dün atletizmde Yiğitcan Hekimoğlu, Türkiye Milli Takımı 4×100 metre bayrak ekibi ile Avrupa Takımlar Şampiyonluğu yaşadı ve bir kez daha göğsümüzü kabarttı.

Öte yandan Merve Çelebi, İbrahim Yavuz, Buse Savaşkan, Kenan Özer, Ahmet Sivri, Erten Gazi, Mustafa Alnar, Hazel Oraç, Aysu Dursun, Doğukan Ulaç, Yakup Çavuşgil, Murat Şenyiğit ve daha ismini sayamadığım başarılı sporcularımızın saysının daha da artamasını umarım.

***

Ülkemizdeki faaliyetlerine devam eden tüm spor federasyonlarına çalışmalarında başarılar diler sporcularımızın gelişimleri için verilen emeklerinin karşılığını bulmasını temenni ederim.

Birçok spor branşında yaz dönemi olmasından dolayı faaliyetler plajlarda devam ederken son dönemde tutkunu ve seyircisi giderek artan motor sporlarında kazasız belasız organizasyonlar dilerim.

Son olarak futbolda takımlar şu an çok yoğun bir şekilde yeni sezona hazırlanıyor.

Yakın bir dönemde başlayacak olan ve bizlerin de yoğun bir emek harcayacağı, sakatlıkların yaşanmadığı, centilmenliğin ön planda olduğu ve tribünlerin dolduğu bir futbol sezonu geçmesi en büyük temennimiz.

Bizde HABERCİ SPOR Servisi olarak gündüz gece demeden yoğun çaba harcayarak güçlü kadromuzla tarafsız, doğru ve güvenilir yayın ilkemizle ülke sporuna katkı koymaya devam edeceğiz.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı