En acı veda: Katırcı ailesi uğurlandı

Cuma akşamı denizde boğularak yaşamını yitiren Katırcı ailesinin dört ferdi, bugün göz yaşları içinde son yolculuklarına uğurlandı.

14 Temmuz 2019 - 13:51

Bahar Uygur –

Tüm ülkeyi yasa boğan deniz faciasında yaşamını yitiren Ramazan Katırcı (48), Filiz Katırcı (40), Merve Katırcı (18) ve Mert Katırcı (13) bugün son yolculuklarına uğurlandı.

Katırcı ailesinin dört ferdi, öğle namazına müteakip Büyükkonuk Mezarlığı’nda kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Cenazede büyük hüzün vardı.

Büyükkonuklular dışında adanın dört bir yanından vatandaşlar, Katırcı ailesine son görevlerini yapmak için kasabaya akın etti.

Devlet ve askeri erkan da tam kadro cenazedeydi.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Ersin Tatar, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi  Ali Murat Başçeri, bakanlar, milletvekilleri, siyasi parti liderleri ve temsilcileri, belediye başkanları ve çok sayıda askeri yetkili cenazede hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, cenazeye eşi Meral Akıncı ile birlikte katıldı. Katırcı ailesinin yakınlarının başsağlığında bulunan Meral Akıncı’ya sarılarak göz yaşı döktükleri görüldü.

Ne olmuştu?

Kaplıca-Yedikonuk arası Tulumba mevkiinde cuma günü 18.30 sıralarında Kaplıca balıkçı barınağı yakınlarında bir kayalık üstünde balık avlayan Ramazan Katırcı, eşi Filiz Katırcı, kızları Merve Katırcı ve oğulları Mert Katırcı boğularak yaşamını yitirmişti.

Ailenin en küçüğü olan 12 yaşındaki Barış Katırcı ise 32 yaşındaki Osman Göztaş tarafından kurtarılmıştı.

Dalgalar sonucu kayalıktan düşen Barış’ı kurtarmak için suya atlayan baba Ramazan Katırcı dalgalara kapılınca, ardından tüm aile suya atlayarak birbirlerini kurtarmaya çalışmış, ancak Barış dışında kurtulan olmamıştı.

Etiketler

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı