Elementlere göre beslenme

Toplumsal olarak 'Evde Kal,Güvende Kal' sloganı ile birey ve vatandaş olarak üzerimize düşen mücadeleyi veriyoruz ,tabi bunu yaparken mutfakta daha çok zaman geçiriyor, kısıtlanmış olmanın öfkesini  yiyerek atmaya çalışıyoruz...

7 Nisan 2020 - 08:10

Sevgili Academy Of Eywa okuyucuları, bugünkü yazımızda  bedensel sağlığımıza,formumuza değineceğiz. Toplumsal olarak ‘Evde Kal,Güvende Kal’ sloganı ile birey ve vatandaş olarak üzerimize düşen mücadeleyi veriyoruz ,tabi bunu yaparken mutfakta daha çok zaman geçiriyor, kısıtlanmış olmanın öfkesini  yiyerek atmaya çalışıyoruz… Malum bahardayız ve önümüz yaz! hadi bakalım sağlığımızı ve görüntümüzü ihmal etmemeliyiz. harekete geçiyoruz.

Yaradılışta olduğun gibi Astrolojide’de temel, ‘4 elemente’ dayanır…  Zodyak kuşağında yer alan 12 burç niteliklerine göre dört ana elemente ayrılır. Ait olduğumuz element grubuna göre  temel kişilik özelliklerimiz ortaya çıkar,bedenimizin ihtiyaç duyduğu vitaminler ve sağlıklı bir forma sahip olmamıza rehberlik eden besin listelerimiz de buna bağlı olarak şekillenir. Hadi o zaman işe burçlar ve ait oldukları element gruplarını tanıyarak başlayalım.

Elementlerine Göre Burçlar Ve Özellikleri:

Ateş: Koç ,Aslan, Yay….. Enerji ve Canlılık

Toprak: Boğa, Başak, Oğlak…. Biçim ve Altyapı Oluşturur

Hava: İkizler, Terazi, Kova…..   Akıl ve İfade Yeteneği

Su: Yengeç, Akrep, Balık….. Duygusallık ve Sezgi

Elementinize Uygun Besin Listeleri:

Ateş Grubu, yani: Koç,Aslan ve Yay Burçlarının girdiği grup… İşe uzak durmanız gereken yiyeceklerden başlıyoruz: çikolata,kahve, yağlı yiyecekler, tuz, şeker ve alkol ve sigara,safran, hardal, ceviz, karabiber, tarçın… Bolca tüketebileceğiniz ve size faydalı olan besin listeniz:  mevsim çiğ sebze, yeşil biber, patates, kuru erik, incir, çilek, elma, armut ve taneli tahıllar, kereviz, sığır, kuzu, tavuk eti, karaciğer, yumurta sarısı,balık ve bolca Vitamini içeren meyve suları tüketin.

Toprak Grubu, yani: Boğa,Başak ve Oğlak Burçları’nın girdiği grup…. Uzak durmanız gereken yiyecekler: Karbonhidratlar, yüksek şeker içeren meyveler,çikolata ve yapay tatlandırıcı içeren tüm ürünler… Bolca tüketebileceğiniz ve size faydalı olan besin listeniz: papatya ve karanfil  çayı, yaban mersini,yumurta beyazı, çavdar unu, kereviz sapı, karpuz, kuşkonmaz, su teresi, meyve salatası ,yeşil sebze ,kayısı ,badem , buğday, kırmızı et, peynir, zeytin, portakal, Ispanak, deniz ürünü,  üzüm, mısır, bamya, ananas, köri, kişniş, tarçın.

Hava Grubu, yani: İkizler,Terazi ve Kova Burçları’nın girdiği grup…. uzak durmanız gereken yiyecekler: Kafein içeren ürünler,mayalılar,şeker,karbonhidrat,asit oranı yüksek gıdalar ve içecekler… Bolca tüketebileceğiniz ve size faydalı olan besin listeniz:  Turp, ıspanak, semizotu, lahana, marul, mercimek, elma, şeftali, Balık, midye, deniz ürünleri, brokoli, havuç,bal kabağı, limon, portakal, nar, greyfurt, ananas,kaya tuzu, baklagiller, soğan, et, kestane, tereyağı, sarımsak, yeşillik, bezelye, mısır, buğday, yulaf unu, çilek, badem ve kuru üzüm,yeşil çay,bergamot ve bolca sıvı tüketmelidirler.

Su Grubu, yani: Yengeç,Akrep ve Balık Burçları’nın girdiği grup…. uzak durmanız gereken yiyecekler:tuz,baharatlar,hazır tüm gıdalar (organik olmayan ürünler),hamurlular ve kızartmalar… Bolca tüketebileceğiniz ve size faydalı olan besin listeniz: . Yağsız sığır eti, karaciğer, kuzu eti, yumurta sarısı, ıspanak, soğan, marul, arpa, kuru fasulye, buğday ekmeği, üzüm, elma, limon, portakal, şeftali, kuru erik , maydanoz, balık ve deniz mahsulleri, yeşil salata, kırmızıturp, soğan, taze meyve ve sebzeler,tahıl grupları, , yoğurt, peynir, domates, salatalık, lahana ve kalsyum açısından zengin beslenmelidirler…

Ve şimdi benim için çok özel olan Şamanik Şifa Meditasyonumdan bir mantrayla elementlere teşekkür ederek  sonlandıralım bu günkü buluşmamızı.
“Nefesim Hava, Ruhum Ateş, Kanım Su, Bedenim Toprak, Dünyam Saf ve Koşulsuz Sevgi….”

‘YENİ YAZIMIZDA BULUŞUNCAYA DEK, SAKIN UNUTMAYIN!’:

‘’Bal kabağını at arabasına dönüştüren sihir, senin parmak ucundan çıkan enerji! Mucize sensin! Ötesi yok!’’

Astrolog & Kişisel gelişim dönüşüm danışmanı
Sevinç Tozduman

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı