Elektronik sigara hem kendini hem aracını yaktı

Araç sürdüğü sırada elektronik sigarası alev alan 24 yaşındaki adam, üçüncü derece yanıklarla kurtuldu. Araç da alevler içerisinde kaldı.

10 Ağustos 2019 - 17:00

İngiltere Sheffield’da araç sürerken elektrikli sigarası patlayan bir kişi, üçüncü derece yanıklarla ölümden döndü.

Geçen yıl 21 Ocak’ta yaşanan ve dün İngiliz basınında haberleştirilen olayda, 24 yaşındaki Will Hawksworth, kalem şeklindeki elektronik sigaranın patlaması sonucunda göğüs ve karın bölgesinden yaralandı. Yeni değiştirdiği pillerin patlaması sonucunda kıyafetleri alev aldı.

Aracını sürerken yaşadığı korkunç olay sırasında kıyafetleri üzerinde erirken aracını çekmek için yer arayan adam ciddi şekilde yaralandı. Elektronik sigara aynı zamanda Hakwsworth’ün kiraladığı aracı da alevler içerisinde bıraktı.

Elektronik sigarası için Çinli bir firmadan pil alan Will Hawksworth, bir tazminat davası başlattı.

O anları anlattı

Profesyonel bir golfçü olan Hawksworth, “Sanki diri diri yakıldım” şeklinde bir açıklama yaptı.

25 yaşındaki kız arkadaşıyla marketten dönerken yeni alıp evde şarj ettiği pillerin bir anda kıvılcım çıkartmaya başlaması sonucunda sigarası alev alan Hawksworth, kız arkadaşının kendisine “Arabayı durdur, ceketinden kıvılcımlar çıkıyor” dediğini belirterek, “Havai fişek benzeri bir ses duydum ve ceketim alev aldı” dedi.

Elektronik sigara ceketinin cebinden koltuğun yan tarafına düştükten sonra arabayı park edip arabadan çıkan Hawksworth, kendini karların içerisine bıraktı. Arabaya düşen elektronik sigaraysa arabayı alevler içerisinde bıraktı.

Arabadan indiklerinde acil yardım isteyen çift, itfaiye ve ambulansın gelmesiyle birlikte hastaneye geçti.

Hawksworth, 6 saatlik bir tedavinin ardından evine geri gönderildi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı