EL-SEN: “Halk mağdur olmasın diye borçlu belediyelerin su motorlarını değil, binalarının elektriğini keseceğiz”

Yazılı bir açıklama yapan EL-SEN, halkın mağdur olmaması için belediye ve kaymakamlıklara bağlı su motorlarının borçları nedeniyle kesilmeyeceğini, bu yerler yerine borç sahibi olan belediyeler ile kaymakamlıkların binalarının enerjilerinin kesileceğini duyurdu.

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (EL-SEN), belediye ve kaymakamlıklara ait olan ve borçları nedeniyle elektrik enerjisi kesilen su motorlarının halkı mağdur ettiğini, bu nedenle artık borç sahibi belediye ya da kaymakamlıklara ait binaların elektrik enerjilerinin kesileceğini duyurdu.

EL-SEN’den yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası olarak siz değerli halkımızın mağdur olmaması için Belediyelerimize ve Kaymakamlıklarımıza bağlı olan su motorlarının borçları nedeniyle kesilmeyeceğini, bu yerler yerine borç sahibi olan belediyeler ile kaymakamlıkların binalarının enerjilerinin kesileceğini kamuoyunun bilgisine sunarız. Her attığımız adımı sizleri, yani halkımızı düşünerek attığımızı ve de atmaya devam edeceğimizi bilmenizi isteriz.”

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı