Efsane sahada

Çetinkaya, dün Metehan Tesisleri Kemal Küçük Stadı’nda gerçekleştirdiği sezon açılışıyla sahaya indi.

17 Temmuz 2019 - 09:37

Hamit Sakallı –

K-Pet Süper Lig’in ve Lefkoşa’nın köklü camiası olan ve efsane olarak anılan Çetinkaya, dün Metehan Tesisleri Kemal Küçük Stadı’nda gerçekleştirdiği sezon açılışıyla sahaya indi. Çetinkaya’nın alt takımlarının da yer aldığı açılışta başkan Bülent Dizdarlı, spor şube sorumlusu Mehmet Tatar ve futbol şube sorumlusu Mehmet Ali Özgürgün de takıma konuşma yaptı. Teknik direktör Derviş Kolcu da plan ve program konusunda açıklamalarda bulunurken sarı kırmızılılar konuşmaların ardından sezonun ilk resmi antrenmanını gerçekleştirdi.

DİZDARLI: BİR YARIŞ VARSA ÇETİNKAYA O YARIŞTA HEP OLUR

Kulübe sahip çıkarak başkan olan Bülent Dizdarlı konuşmasında ortada bir yarış varsa Çetinkaya o yarışın içerisindedir diyerek başladı ve şunları söyledi:

“Kupada da ligde de hedef zirvedir. Biz işimize odaklanıp  hocalarımızla beraber amaca ulaşmak için çabalayacağız. Ortada madem ki bir yarış vardır biz de bu yarışta var olacağız. Futbol oynarken önce zevk alacaksınız. Mutlaka ve mutlaka yönetim olarak size verdiğimiz sözleri yerine getirmeye çalışacağız. Diğer takımlar bizi ilgilendirmiyor. Biz kendi işimize bakacağız. Geçen yıl neler yapabileceğiniz ispatladınız. Bu yıl da aynı özveriyi bekliyoruz. Altyapımızı da geliştiriyoruz. Şu an ciddi bir altyapımız oluştu. Hepinize başarılar diliyorum.”

TATAR: ÇETİNKAYA’DA HEDEFLER BİTMEZ

Spor Şube Sorumlusu Mehmet Tatar’ın açıklamaları şöyle:

“Çetinkaya’da hedefler bitmez. Her zaman üst sıraları zorlarız. Bu senede öyle olacak. Aramıza yeni arkadaşlar katılacak. Biz bir ekip olacağız. Geçen yıl bize şans vermeyenlere Çetinkaya’nın ne olduğunu gösterdik. Sizler istediğiniz sürece biz bu işi zorlayacağız. Bunun için buradayız. 3 kaliteli yabancı olacak. Yerli kaliteli isimleri de alacağız. Sizlerden istediğimiz kendinize iyi bakmanız. Profesyonel yaşamanız. Özel hayatınıza dikkat etmeniz. Şimdiden hepinize başarılar dilerim. Umarım bu yıl geçen yıldan daha başarılı bir sezon geçiririz.”

ÖZGÜRGÜN: İŞİMİZ SÖZ DEĞİL İCRAAT

Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Ali Özgürgün de şunları kaydetti:

“Bizim işimiz söz değil icraat. Verilen sözleri yerine getirip icraata dökeceğiz. Karşılığında da başarılı bir Çetinkaya göreceğimize inancımız tam. Çetinkaya başa oymayacak bir takımdır. Bunu geçen yıl kanıtladık. Keyif alan ve keyif veren bir Çetinkaya izleyip izletmek istiyoruz.”

KOLCU: FELİX BUGÜN GELİYOR

Çetinkaya Teknik Direktörü Derviş Kolcu da açıklamalarda bulunarak Felix’in bugün sabah saatlerinde adaya geleceğini, Amani ile de anlaştıklarını ve yerli transfere göre 3. bir yabancı ile daha masaya oturabileceklerini ifade etti. Kolcu, orta saha ve hücum hattına mutlaka takviye yapacaklarını vurguladı.

Kolcu, yoğun bir antrenman programına gireceklerini ve 2-4 Ağustos ile 16-20 Ağustos tarihlerinde olmak üzere kampa gireceklerini, kampın birinin Pia Bella’da olacağını ancak diğer kamp yerini henüz belirlemediklerini sözlerine ekledi.

Etiketler

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı