Dünyanın gündemi Merkel’in titreme nöbetleri

Dünya, peş peşe titreme nöbetleri geçiren Almanya Başbakanı Angela Merkel'i konuşuyor. Merkel ise kendini iyi hissettiğini, görevimi yapabilecek durumda olduğunu söyledi.

19 Temmuz 2019 - 17:16

Almanya Başbakanı Angela Merkel, bir ay gibi bir süreçte 3 kez resmi törenlerde titreme nöbeti geçirmedi.

Kontrolsüz bir şekilde titremesi, Almanya Şansölyesi Merkel’in sağlık durumuyla ilgili endişelere yol açtı.

Merkel’in bir sağlık probleminin olup olmadığı bilinmiyor. Almanya’daki gizlilik kanunları bu tür bilgileri aktarmak açısından çok sıkı tutuluyor.

Yaşananların ardından suskunluğunu bozan Merkel ise, başkent Berlin’deki basın toplantısında, “Sağlığımla ilgili soruları anlayabiliyorum ancak görevimi yapabilirim. Her insan gibi kendi sağlığımla ilgileniyorum” ifadelerini kullandı.

2021 yılında görevi bırakacağını hatırlatan Merkel, “Ama umuyorum ki bundan sonra da bir hayat vardır” diyerek şaka yaptı.

Merkel, nasıl hissettiğine dair bir soruya da “İyi” yanıtını verdi.

Merkel 18 Haziran’da Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’i karşıladığı sırada ve 27 Haziran’da Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Adalet Bakanı Christine Lambrecht’in atama töreninde titreme nöbeti geçirmişti.

Merkel son olarak 10 Temmuz’da Finlandiya Başbakanı Annti Rinne’yi resmi törenle karşılaması esnasında titreme nöbeti geçirmiş, bu durum sağlığı konusunda Alman basınında spekülasyonlar yapılmasına yol açmıştı.

Etiketler

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı