Döner değil adam kesti!

Lefkoşa’da döner bıçağı ile terör estiren zanlı Salih Süsler tutuklanarak mahkeme huzuruna çıkarıldı.

3 Haziran 2020 - 15:26

Lefkoşa’da döner bıçağı ile terör estiren zanlı Salih Süsler tutuklanarak mahkeme huzuruna çıkarıldı. Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Hüseyin Ergüleç olguları aktardı. Polis, zanlı Salih Süsler’in Öldürmek kastıyla ağır yaralama ve vahim zarar suçlarına methaldar olduğunu belirtti.

Polis, 02.06.2020 tarihinde saat 14.00 raddelerinde, Lefkoşa’da, Lefkoşa Türk Belediyesine ait çiçek fidanlığı önünde, Dikmen’de sakin zanlı Salih Süsler’in tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu döner bıçağı ile tartışmış olduğu Dikmen de sakin Ergin Yetken’i öldürmek kastı ile sağ kol dirsek kısmını ve vücudunun arka sağ kısmını keserek öldürmeye teşebbüs edip, ağır şekilde yaralamasının ardından olay yerinden kaçtığını mahkemeye aktardı.

Polis, aynı gün zanlı Dikmen’de bulunan ikametgâhında tespit edilip tutuklandığını ve döner bıçağının tasarrufunda bulunup emare zapt edildiğini belirtti. Polis,  zanlının akşam 23.30-23:58 saatleri arasında mesele ile ilgili gönüllü ifade verdiğini söyledi. Polis, zanlının vermiş olduğu gönüllü ifadenin teyit ile tekzibine yeni başlandığını ve ifadede geçen birçok isimlere ulaşılıp ifadelerinin temin edileceğini anlattı.

Polis, yine olayın geçtiği bölgede kamera görüntülerinin mevcut olduğunu ve bu kamera görüntülerinin temin edilip incelenmesi gerektiğini söyledi. Polis, meselenin çok ciddi olduğunu belirterek, tahkikatın salim bir şekilde yürütülmesi için zanlının poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Özge Uğraşın, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının 2 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı