“Dolaşmaya çıktım yolumu kaybettim”

Çatalköy’de hırsızlık yapmak üzereyken ev sahiplerine yakalanan zanlı Mehmet Can Çaluda, mahkemede ilginç bir savunma yaptı.

18 Ağustos 2019 - 08:16

Çatalköy’de dün sabaha karşı bir evin balkon kapısından içeriye giren zanlı Mehmet Can Çaluda, yatak odasındaki sandalyede bulunan çantayı eline aldığı sırada ev sakini tarafından fark edilince yakalandı. “Geceleyin ev açma” ve “Mülke tecavüz” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Mehmet Can Çaluda, Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

“ÇANTAYI ATARAK KAÇMAYA ÇALIŞTI”

Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Hüseyin Soyel olayla ilgili bulguları aktardı.

Soyel, zanlı Mehmet Can Çaluda’nın önceki gece sabah 04.30 raddelerinde Çatalköy’de sakin S. U.’ya ait iki katlı müstakil evin açık sürme balkon kapısından ikametgâha girdiğini söyledi. Soyel, zanlının daha sonra S.U.’nun yatak odasına kadar girdiğini ve yatak odasındaki sandalye üzerinde duran bayan kol çantasını eline aldığı esnada fark edilmesi üzerine çantayı yere atarak kaçmaya çalıştığını kaydetti. Zanlının ev sakinleri tarafından yakalanarak polise teslim edildiğini belirten Soyel, zanlı aleyhine başlatılan soruşturmanın henüz yeni başladığını aktardı.

“YANLIŞLIKLA ÇATALKÖY’E KADAR GİTTİM”

Mahkemeden söz hakkı alan zanlı Mehmet Can Çaluda, “Ben yaklaşık 3 yıldır Kıbrıs’ta öğrenciyim. Karaoğlanoğlu bölgesinde yeni ev tuttum. Geceleyin dolaşmak isterken yanlışlıkla Çatalköy’e kadar gittim. Daha önce Çatalköy’e hiç gitmediğim için kayboldum. O sırada ışığı açık bir ev gördüm. Yolumu bulmak ve yardım istemek için o eve doğru gittim. Uzunca bir süre içeriye doğru seslendim. Beni duyan olmadı. Ben de yardım istemek için evin bahçesine girdim. Kötü bir niyetim yoktu” dedi.

3 GÜN TUTUKLU KALACAK

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Jale Dizdarlı Ergüden, meselenin çok ciddi olduğuna dikkat çekerek, zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasına emir verdi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı