Doğan’ın zirve inadı

DTB, “Zirve yarışını” sürdürebilmesi için, mutlak kazanması gereken karşılaşmaya; önde basan, rakibe baskı kuran ve sürekli arayış içerisinde olan, iştahlı, mücadele gücü yüksek bir tempoda başladı.

İsmi şampiyonluklarla özdeşleşmiş olan, ancak, yıllardır sezona şampiyonluk hedefiyle başlayıp, özellikle “Yabancı oyuncu” seçiminde uğradıkları “Hüsran” nedeniyle sezon sonlarına doğru zirve yarışından “Kopmak” zorunda kalan Doğan Türk Birliği (DTB) transfer sezonunda, “Başarılı” yerlilerin yanı sıra, Billy, Babacar ve Weston’dan oluşan “Kaliteli” yabancıları kadrosuna dahil ederek “Süper Lig Şampiyonluğunu” kendisine hedef olarak seçti.

Ancak, haftalık motivasyonla “Yürüyen” “İstikrarsız” futbolumuzun “Gerçeklerini” bir yerde de göz ardı etmiş olan DTB’nin “Evdeki hesabı” çeşitli nedenlerle “çarşıya uymadı”. Zira, “İş kazası” olarak kabul edilen 3.hafta evinde aldığı Yenicami yenilgisi sonrasında, 6. hafta dahil topladığı 15 puanla 2. sıraya yükselen DTB’ninbilahare yarattığı “Hayal kırıklığı”,7.haftada sahasında aldığı Cihangir mağlubiyetiyle “Start” aldı. 8.haftadaki Türk Ocağı beraberliği ile 9.haftadaki sahasında aldığı MTG mağlubiyetleriyle devam etti. Ve, 9 hafta dahil puan yüzü görmeyen Çetinkaya’ya 10.haftada mağlup olmakla, “İnançlarıyla” birlikte, “Şampiyonluk umutlarıda” “Yok olma” noktasına geldi. Ancak yok olmadı. Zira, “Çıkmayan candan umut kesilmez” sloganıyla “Kenetlenen” DTB; B.Ü.Y., K.Kaymaklı, M.A.Yeşilova, Gönyeli, Hamitköy ve Göçmenköy seri galibiyetleri sonrasında 17.haftaya, 34 puanla 2. sırada girdi. Dün gece ise, Finlandiya’nın Inter Turku takımına transfer olan Babacar’ın yerine, daha önce de DTB’de oynamış olan forvet RazaqAdegbite ve Ali Akbulut ile yenilenmiş kadrosuyla, kendi saha ve seyircisi önünde Lefke’yi4-1 yenerek, galibiyet serisini 7’ye, puanını da 37’ye yükseltti. Lefke ise 22 puanda kaldı.

DTB, “Zirve yarışını” sürdürebilmesi için, mutlak kazanması gereken karşılaşmaya; önde basan, rakibe baskı kuran ve sürekli arayış içerisinde olan, iştahlı, mücadele gücü yüksek bir tempoda başladı. Lefke’de, DTB’neaynı silahlarla ayak uydurunca ortaya, son haftalarda eşine rastlanmayan, seyir zevki yüksek, kontrollü, fevkalade tempolu ve skora da yansıyan pozisyon zenginliği bulunan bir karşılaşma çıktı. Topun bir o kaleye ve bir de bu kaleye gidip geldiği karşılaşmanın 13.dakikasındaBilly ile gelen DTB golü, her iki takımın oyun oynama istek ve arzusunu etkilemedi ve nitekim 31.dakikada Kasım penaltıdan skoru dengeledi 1-1.36.dakikada, sahanın yıldızı Kenan’ın al da at kabilinden yaptığı asisti değerlendiren son haftaların durgun adamı Westonsahne aldı ve ilk devrenin skorunu belirleyen golü attı. 2-1

Takımlar ikinci devreye de aynı tempo ve formatta başladı. Billy’nin  58. ve Kenan’ın da 62. dakikalarda skoru 4-1’e taşıyan golleri,temponun yanı sıra, oyunun “Kalitesini” daha da arttırdı.

Sonuçta dün geceki müsabaka; kazanmayı en çok isteyen, bu nedenle de büyük mücadele veren, oyun disiplinini müsabaka boyunca elden bırakmayan “İnanan” ve “Hak edenlerin” galibiyeti ile bitti. Lefke ise, en az DTB kadar ayakta alkışlanan taraf oldu.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu