Doğan kuşu iyileşerek, yeniden doğaya döndü

26 Nisan'da uçamaz halde bulunan ve Taşent Doğa Parkı tarafından tedavi edilen falco subbuteo, dün bulunduğu yerde yeniden özgürlüğüne kavuştu

28 Mayıs 2020 - 17:37

Ülkemizde 26 Nisan’da doğan türü olan falco subbuteo cinsi kuşu uçamaz halde bulan ve Taşkent Doğa Parkı’na bildiren hayvan sever vatandaşımız, sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak, doğanın iyileştiğini ve Taşkent Doğa Parkı’nın kendilerine ulaşarak kuşu beraber serbest bırakmak isteyip, istemediklerini sorduğunu belirtti. 

Yaşadıkları heyecan dolu dakikaları çektikleri video görüntüsüyle paylaşan Pınar Gürdal isimli vatandaşın paylaşımı şöyle:

“26 Nisan’da kanadından yaralı halde bulduğumuz uçamayan falco subbuteo türü kuşu almaları için Taşkent Doğa Parkı’nı aramıştık. Çok kısa bir süre içinde gelip almış ve tedavisine başlamışlardı. Kuş iyileşmiş. Bizi arayıp, kuşu bulduğumuz yerden doğaya birlikte bırakmak ister miyiz diye sordular. Heyecanla gittik ve kuşu doğaya saldık. Bizlere, özellikle 3 yaşındaki oğluma yaşattıkları bu deneyim için sonsuz teşekkürler.”

Pinar Gundal paylaştı: 27 Mayıs 2020 Çarşamba

 

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı