Dimitriadis dava çıkışı

Rum Avukat Dimitriadis, Türkiye’nin, bir Rum’un AİHM’den açtığı davada görüş sunmak için zaman istemesini, TMK ile ilgili planlarını yürütmek için zaman kazanmaya çalıştığı şeklinde değerlendirdi.

24 Ekim 2019 - 20:15

Rum avukat Ahilleas Dimitriadis Türkiye’nin, Rumların Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nden (AİHM), bir Rum tarafından aleyhine açılan davada görüş sunmak için zaman talep ederek, kapalı Maraş ve Taşınmaz Mal Komisyonu (TMK) ile ilgili planlarını yürütmek için zaman kazanmaya çalıştığı kanaatini ortaya koydu.

Fileleftheros AİHM’in, Türkiye’ye gerek Maraş, gerek Lefkoşa kazasındaki gayrı menkulle ilgili davalarda 6 hafta süre verme kararı aldığını, her iki davanın bütün taraflarının mahkemeye görüş sunmak için 16-17 Aralık’a kadar süresi olduğunu hatırlattı.

“RUM YÖNETİMİ DAVALARLA İLGİLENİYOR MU?”

Rum Yönetimi’nin AİHM yönünde harekete geçip bu davalarla ilgilenip ilgilenmeyeceğini de sorgulayan Dimitriadis, Rum Yönetimi’nin yapacağı hareketlerle davacıları değil,  daha çok kendi “egemenlik haklarını”, yani Türkiye’nin AİHM prosedürleri aracılığıyla kabul etmediği Rum Tapu dairesini savunacağı görüşünü de ortaya koydu.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı