Devlet Hastanesi spor hekimsiz kaldı

Geçtiğimiz yıllarda emekliye ayrılan Hikmet Yücel’in yerine Nevzad Denerel alınmıştı. Ancak son durumda devlet hastanesinde spor hekimimiz kalmadı.

Dr. Nevzad Denerel’in Malatya’ya gitmesinden sonra Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi, spor hekimsiz kaldı. Denerel, Türkiye Futbol Süper Ligi’nde mücadele eden Yeni Malatyaspor’da göreve başladı. Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Sağlık Kurulu Başkanı ve KKTC Dopingle Mücadele Kurulu Başkanı da olan Nevzad Denerel, belirli aralıklarla gelerek bu görevlerini sürdüreceğini ve özel kliniğinde de hasta kabul edeceğini belirtti.

Ülkemizde ilk spor hekimi olan Dr. Hikmet Yücel, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yıllarca görev yapmıştı. Geçtiğimiz yıllarda emekliye ayrılan Hikmet Yücel’in yerine Nevzad Denerel alınmıştı. Ancak son durumda devlet hastanesinde spor hekimimiz kalmadı.

Bu açığı kapatmak için Dr. Hikmet Yücel’den geçici olarak hizmet alınabilir.

Özellikle futbolcuların sağlık kontrollerini olumsuz etkileyen bu durum karşısında Sağlık Bakanlığı’nın alacağı önlemleri merakla bekliyoruz.

***

HÜSEYİN EKMEKÇİ’NİN TRABZONSPOR SEVGİSİ

Gazeteci arkadaşımız Hüseyin Ekmekçi, bir Trabzonspor sevdalısı. 2012 yılında Trabzon’a gitmiş ve Barış Kupası’yla poz vermişti.

Trabzonspor futbol takımı ülkemize ilk kez 1975 yılında gelmiş ve Barış Turnuvası’nda Galatasaray ve Beşiktaş’ı yenerek kupayı müzesine taşımıştı. Bu kupa Trabzonspor’un müzesinde özenle korunuyor.

Kıbrıs’ta kazanılan Barış Kupası, Trabzonspor’un Türkiye şampiyonluğunun bir habercisiydi adeta. Bu bakımdan büyük önem taşıyor.

Turnuvanın 45. yıldönümünde 2020 yılı Ocak ayında Trabzon’da etkinlik düzenleneceğini öğrendik. Turnuvada mücadele eden bizim futbolcuların da buraya davet edilmesi bekleniyor.

Pek tabii ki bu konuyla Hüseyin Ekmekçi ilgileniyor. İlerleyen günlerde herhalde detaylı açıklamalar yapılacaktır. Hayırlısı olsun diyelim.

***

GÜREŞTE YENİ YOL KALİNİNGRAD

Geçtiğimiz günlerde Rusya’da iki altın madalya kazanan iki güreşçimiz Ömer Özyıldırım ve Özper Özorun’un kamp çalışmaları sürüyor. Güreş çalışmalarının yanı sıra dostluklar da gelişiyor muhakkak.

Genç güreşçi Ömer Özyıldırım, büyük takdir ettiğim çabalarıyla ülkemize yeni bir yol açtı: KALİNİNGRAD.

Burayı merak ettim ve internetten araştırdım. Kaliningrad, Rusya Federasyonu’nun özerk bir bölgesi. Ancak Rusya’ya kara bağlantısı yok. Baltık Denizi’ne kıyısı var. Karadan ise Polonya ve Litvanya’ya sınırı var. 500 bin nüfuslu küçük bir yer. Yani tam bize göre.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden güreşçi davet edebildiklerine göre, burayla diğer spor alanlarında da temas kurulabilir.

Güreşçilerimiz gelince onlardan daha fazla bilgi alabileceğiz. O zaman daha geniş değerlendirmeler yapabiliriz.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı