Destici’den Barış Harekatı benzetmesi

BBP lideri Destici, Fırat'ın doğusuna yapılacak bir askeri harekatın 1974 Kıbrıs Barış Harekatı kadar önemli olduğunu kaydetti.

8 Ekim 2019 - 14:13

Türkiye’deki siyasi partilerden Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Suriye’de Fırat’ın doğusuna yapılacak bir askeri harekatın 1974 Kıbrıs Barış Harekatı kadar önemli ve gerekli bir operasyon olduğunu vurguladı.

Destici, ABD Başkanı Trump’ın Türkiye ile ilgili açıklamalarına tepki göstererek, “ABD yönetimi bunu bildiği için hakkında azil süreci başlatılan başkanları ağzından, bu operasyonun sınırlı tutulması çabasıyla küstah açıklamalar yaptırmaktadır” ifadelerini kullandı.

“Elbette ki bu küstah tehditler 3 bin yıllık kadim devlet geleneğine sahip Türk milleti nezdinde hiçbir karşılık bulmayacağı gibi kararlılığımızı daha da pekiştirecektir” diyen Destici, şunları kaydetti:

“Hedef sadece, kuklalar değil, bölgeden çekilecekleri açıklanan ABD askeri dışındaki ‘kuklacı CENTCOM’ olmalıdır. CENTCOM’un görevi, PKK/YPG ile birlikte sınırımıza cephe 650 kilometrelik devasa bir alanda ihdas ettiği askeri, istihbari ve lojistik misyonlu üslerin desteğiyle Fırat’ın doğusunda hayata geçirmeye çalıştıkları özerk statüyü zaman içinde Kuzey Irak’taki yapıya sessiz sedasız eklemlemek. Bunun bir sonraki adımını öngörmek için strateji uzmanı olmaya gerek yoktur. Her şey apaçık ortadadır. Onun içindir ki bedeli ne olursa olsun, bu oyunu bozmak, bu tuzağı tarihin çöplüğüne göndermek, devletimizin bekası, ülkemizin birliği ve milletimizin istiklali ve istikbali için şarttır.”

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı