“Desteklerimiz artarak devam edecek”

KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu'nun Başdanışmanı olarak Kıbrıs Türk futboluna uzun yıllardır büyük katkıları olan ve şimdi de yeni seçilen Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu üyelerinden Ahmet Şahin, Haberci Spor'a açıklamalarda bulundu.

15 Temmuz 2019 - 11:26

Okan Karedemir –

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Zekeriya Alp başkanlığında yeni oluşturulan Merkez Hakem Kurulu üyelerinden olan Ahmet Şahin, ülkemiz futbolu için her anlamda büyük önem arz ediyor.

Ülkemiz futboluna yıllardır hem idari, hem ekonomik hem de teknik destek sağlayan Şahin şu anda da TFF-MHK üyesi olarak futbolumuz için büyük bir güç olacak.

ÜLKEMİZ İÇİN ÖNEMİ

Geçmiş dönemlerde, İstanbul Bölgesi Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu Başdanışmanlığı görevleri yapan Ahmet Şahin, 2008 yılından itibaren yaklaşık 11 yıldır ülkemiz futbolu ile de oldukça yakından ilgileniyor.

Şahin, uzun zamandır Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu’nun da Başdanışmanı olarak KTFF ile TFF arasında köprü vazifesi gören önemli bir isim.

Sertoğlu bir açıklamasında Ahmet Şahin ile ilgili “Kendisinden son derece yararlandığımız bir arkadaşımız. Benim başdanışmanlığımı yapıyor. Türkiye ile aramızda köprü vazifesi yapıyor. Tecrübelerinden her zaman yararlanıyoruz” şeklinde açıklamasında bulunmuştu.

ALİ KUNAK DA ŞAHİN’İ İŞARET ETMİŞTİ

Haberci Spor’un konuk yazarı olan ve Türkiye hakemliğinin önemli isimlerinden Ali Kunak da geçtiğimiz günlerdeki köşesinde  Ahmet Şahin’in Kıbrıs Türk futbolu  ile ilgili öneminden bahsetmişti.

Ali Kunak köşesinde, “TFF-Merkez Hakem Kurulu’nda görev alan isimlerden Ahmet Şahin, KKTC ve Kıbrıs hakemliğine çok yakın bir isim, ayrıca başkan Zekeriya Alp’in de Kıbrıs’a olan ilgisi ve sevgisi gerçekten üst düzeyde. Bu nedenle Zekeriya Alp MHK’si döneminde Kıbrıs hakemlerinin TFF ile bağlantılarının daha da güçleneceğini ve verimli hale geleceğini umuyorum” şeklinde görüş bildirmişti.

AHMET ŞAHİN HABERCİ SPOR’A KONUŞTU

Kıbrıs Türk futboluna uzun yıllardır büyük katkıları olan Ahmet Şahin yaşanan bu gelişmelerin ardından Haberci Spor’a açıklamalarda bulundu. Ahmet Şahin açıklamasında öncelikle Zekeriya Alp MHK’si ile ilgili konuştu.

ZEKERİYA ALP MHK’Sİ OLARAK UMUTLUYUZ

Şahin: “Zekeriya abi, Beşiktaş ve Milli Takım’da yıllarca futbol oynamış, her kesim tarafından çok sevilen, düzgün ahlaklı ve saygın bir kimliğe sahip. Daha önce de MHK’de çok başarılı projelere imza attı. Genç hakemlere özen verdi ve yeni jenerasyonlar çıkardı. Geçmişteki başarılarından dolayı da yeniden bu göreve layık görüldü. En büyük özelliği de kendi kurulunu kendisi oluşturdu ki bu durum olmazsa olmazıydı. Yeni yüzler olarak da ben ve Yunus Yıldırım’ın da bu MHK’de olması çok iyi karşılandı. Özellikle benim geçmişte İstanbul Bölgesi Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanlığı yapmış olmam ve icraatlarım buralara gelmemdeki en büyük etken oldu. Şu an MHK’de yeni olduğum için hem benden beklentiler yüksek hem de genç hakemlerin benden beklentileri var hakkaniyet anlamında. Türk hakemliği geçtğimiz sezon çok konuşuldu tartışıldı. Biz bu sezondan oldukça umutluyuz.”

SERTOĞLU BAŞDANIŞMANLIĞI VE KÖPRÜ GÖREVİ

“11 yıldır çok sevdiğim, saydığım ve değer verdiğim KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu’nun da Başdanışmanlığı yapıyor olmamdan dolayı Kıbrıs Türk futbolunu yakından tanıyor ve tüm sorunlarını biliyorum. Zekeriya abi de bir önceki MHK başkanlığı döneminde Kıbrıs’a çok önem verdi. Hem eğitim hem de lojistik anlamda destek oldu ve burada da ben köprü görevi gördüm.”

ÜLKEMİZE YARDIM KONUSU

“Kıbrıslı kardeşlerimizin hiç şüphesi olmasın ki TFF-MHK olarak yardımlarımızı ve desteklerimizi artarak sürdürmeye devam edeceğiz. Umarım bir gün Kıbrıslı kardeşlerimiz de ambargolardan kurtuulp DÜnya futbolu ile buluşur. Şahsen en büyük arzum bu ve bunun içinde çalışmaya var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

Etiketler

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı