Denner rekorla şampiyonluğa tırmandı

2019 Kuzey Kıbrıs Tırmanma Şampiyonası’nın 4. ve son yarışı geçtiğimiz pazar günü Kaplıca-Kantara arasındaki 3,8 km’lik parkurda gerçekleşirken Deniz Denner kendine ait olan pist rekorunu geliştirerek hem yarışın birincisi hem de sezonun şampiyonu oldu

3 Aralık 2019 - 10:20

Turing ve Otomobil Kurumu’nun Avenue Dereboyu/Cinemax ana sponsorluğunda, KKTC Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu, Motul, ZET Ltd, Capital Radio  ve Caldini Car Care’ın katkılarıyla düzenlemiş olduğu, 2019 Kuzey Kıbrıs Tırmanma Şampiyonası’nın 4. ve son yarışı geçtiğimiz pazar günü Kaplıca-Kantara arasındaki 3,8 km’lik parkurda 13 aracın katılımıyla yapıldı. Yarışta 12 araç finiş gördü.

Yarışta ekipler 1’i deneme olmak üzere 3 kez Kaplıca-Kantara parkurunu geçtiler. Deniz Denner, Doğa Koyuncu ve Methodios Argyrou arasında büyük çekişmeye sahne olan yarışta, drift pilotları Ahmet Öksüzoğluları ve Önem Biçentürk de güne renk kattı.

Tırmanma yarışlarının en uzun etabında Deniz Denner kendisine ait olan pist rekorunu geliştirerek 2.37.190’lık derecesi ile yine bir rekora imza attı. Sınıflara göre dağılımda E2’de Deniz Denner – Ömer Topçu, E3’te Kemal Topçuoğlu – Orçun Yırık, E4’de Doğa Koyuncu, S2’de Cenk Toksoy – Şakir Akaylı birinci oldular. Genel klasmanda ise müthiş çekişmenin yaşandığı yarışta Deniz Denner – Ömer Topçu ikilisi hem yarışın lideri hem de sezonun şampiyonu olurken, yarışta 3,468 saliselik farkla ikinci olan Doğa Koyuncu sezonu da ikinci noktaladı.

Son yarışta üçüncülüğü ise 12,943 saliselik farkla Methodios Argyrou – Grigoris Argyrou ikilisi elde etti. Kadınlar Kurulu organizasyonunda “Kadına karşı şiddete hayır!” farkındalığının da dikkat çekildiği yarışta, ödül töreni Kaplıca Hotel’de gerçekleşti.

 

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı