“Dayım hastanede değil Güzelyurt’taki yurttadır”

Bugün haber sitelerinde yer alan 'anne ve babası Londra'da coronadan ölen kişinin uçakla Kıbrıs'a geldiği iddiaları' üzerine konu şahsın kız kardeşinin oğlu açıklamada bulundu.

10 Nisan 2020 - 00:18

Bugün haber sitelerinde yer alan ‘anne ve babası Londra’da coronadan ölen kişinin uçakla Kıbrıs’a geldiği iddiaları’ üzerine konu şahsın kız kardeşinin oğlu açıklamada bulundu. Dayısının 7 Nisan gecesi ülkeye gelen uçakla Londra’dan Kıbrıs’a geldiğini ancak gelmeden önce Tottenham’da bir hastanede yapılan testlerinin negatif çıktığını açıkladı.

“DAYIM HASTANEDE DEĞİL GÜZELYURT’TAKİ YURTTADIR”

Haberler üzerine gelen telefonlardan perişan olduklarını söyleyen genç isminin de açıklanmamasını rica ederek dayısının halen sağlıklı bir şekilde Güzelyurt’taki karantina merkezi olan KYK yurdunda olduğunu belirtti.

Aile yakınları tarafından gönderilen açıklama şu şekilde:

“Abi bahsedilen kişi benim dayım. Kendisi 16 ocak ‘ta anneannemle birlikte Londra’ya gitti. Dayım engelli maaşı alıyor. Onun kesilmemesi için belli dönemlerde Londra’ya gidiyor. Yüzde 86 fiziksel engelli. Bir kolu ve 1 bacağı kesik. Aynı zamanda şeker hastası ve YDü’nde lösemi tedavisi oluyor. Anneannemle dedem 25 senedir ayrılar. Dedem teyzemle Londrada yaşıyor ki bu sabah onu coronadan dolayı kaybettik.
Bu insanlar 25 senedir aynı ortama bile gelmediler. Anneannem de kronik kalp hastası. Hava sahası kapandığından dolayı Mart sonu olan biletleri yandı ve dönemediler adaya. Anneannemi de 3 Nisan sabahı kalp durması sonucu kaybettik. Corona ile alakası yok ki testleri de negatif çıktı. Dayım orada yalnız kaldı ve takdir edersin ki bu durumda olan bir adam orada yalnız kalamazdı ve cumartesi günü Tottenham’da hastahanede yapılan testi de negatif çıktı. Dayım şu anda yurtta ve herhangi bir şikayeti de yok. Sağlığı da gayet iyi. Lütfen isimlerimiz çıkmasın çünkü telefonlarımız susmuyor şuan. Duyan bizi arıyor ve annem zaten kötü durumda daha da zarar görüyor.”

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı