DAÜ’den yardım seferberliği

Ülkelerinden uzakta bulunan ve DAÜ kampüsü içerisindeki yurtlarda ikamet eden öğrenciler için toplamda 2 bin 700 koli iaşe paketi hazırlandı.

20 Mart 2020 - 12:45

Doğu Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü tarafından, DAÜ öğrencilerine yönelik başlatılan yardım seferberliği çalışmaları kapsamında, ülkelerinden uzakta bulunan ve DAÜ kampüsü içerisindeki yurtlarda ikamet eden öğrenciler için toplamda 2 bin 700 koli iaşe paketi hazırlandı. Her kolide 1,000 gr bulgur, 3 paket makarna, 1 adet 500 gr kutu balık, 1 adet 500 gr kutu barbunya, 1 litre sıvı yağ, 1 adet 500 gr domates salçası, 4 paket hazır çorba, 1 paket margarin, 1 paket 25’lik poşet çay, 1 adet litrelik süt ve meyve suyu, 1 paket fındık ezmesi 250 gr ve 1 kilo şeker yer alıyor.

DAÜ SENDİKALARINDAN ÖĞRENCİLERE VE SAĞLIK FONU’NA DESTEK

Diğer yandan, DAÜ Akademik Personel Sendikası (DAÜ-SEN), DAÜ Birlik ve Dayanışma Sendikası (DAÜ BİR-SEN) ile DAÜ Personel Sendikası (DAÜ PER-SEN tarafından, yurtlarda kalan öğrencilere temizlik ve hijyen malzemeleri dağıtıldı. Yardım faaliyetleri kapsamında DAÜ-SEN ve DAÜ BİR-SEN, KKTC Sağlık Fonu’na 50’şer bin Türk Lirası katkı yaptı.

DAÜ DESTEK GRUBU OLUŞTURULDU

Bu mali katkının yanı sıra, gönüllülerden oluşan bir grup DAÜ’lü; marketler, DAÜ-KOOP ile DAÜ Kantin-Kafeteryalar Birliği ve iş insanları tarafından bağışlanan temizlik ile gıda malzemelerinin, kampüs içinde ve dışında bulunan ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtımı için koordinasyonu sağlıyor. Gönüllü ekip; DAÜ’nün akademik, yönetsel personel ve öğrencilerinin bulunduğu yaklaşık 15 kişiden oluşuyor.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı