DAÜ’de algı operasyonu yapılıyor

DAÜ BİR-SEN, üniversite içinde ve dışında dolaşan iddialara ilişkin açıklama yaptı. Üniversite üzerinde oyunlar oynandığına söyleyen sendika, bütün bu hareketlerin demokratik yapıyı bozacağını savundu.

DAÜ BİR-SEN, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde (DAÜ), içeriden ve dışarıdan dedikodular ile algı operasyonu yapıldığını ve DAÜ’nün demokratik yapısının bozulması pahasına bunlara alet olunduğunu iddia etti.

DAÜ BİR-SEN’den yapılan yazılı açıklamada, üniversitede bugün yaşananların eski Rektör Özay Oral ‘a yapılanları hatırlattığı ileri sürülerek, ”Bugün de oynanmaya çalışılan bu oyunlar belli bir kesimin kişisel hırs ve çıkarları uğruna bilerek veya bilmeyerek kurumun zararına olan hareketlerdir. Bu hareketlerin tümü kurumdaki demokratik yapıya zarar vererek üniversiteyi kaosa sürüklemektedir.” iddiasında bulunuldu.

Açıklamada, “Geçmişte yaştan dolayı işten çıkartılan işçi ve memurları, maaşlardaki kesintileri, ek mesailerin ödenmemesini, yıllarca terfilerin açılmamasını, işten çıkartılan hocaları, sendikalara yapılan baskıları biz unutmadık, unutulmasına da izin vermeyeceğiz.” denildi.

 

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı