DAÜ 2 bin 123 mezun daha verdi

Doğu Akdeniz Üniversitesi'nde 51 farklı ülkeden 2 bin 123 ön lisans ve lisans mezununun diplomalarına kavuştu.

3 Temmuz 2019 - 19:00

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 2018-2019 Akademik Yılı Bahar Dönemi mezuniyet töreni dün gece DAÜ Yasin Düşüner Stadyumu’nda yapıldı.

DAÜ’den yapılan açıklamaya göre, 51 farklı ülkeden 2 bin 123 ön lisans ve lisans mezununun diplomalarına kavuştuğu mezuniyet törene Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, eşi Meral Akıncı, Başbakan Ersin Tatar, TC Lefkoşa Büyükelçisi Ali M. Başçeri, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, CTP Milletvekili Erkut Şahali, UBP Milletvekilleri Oğuzhan Hasipoğlu, Resmiye Canaltay ve Aytaç Çaluda, HP Milletvekili Mesut Genç, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, Nijerya’nın Ankara Büyükelçiliği Temsilcisi Ahmet Monguno, KKTC’nin Doha Temsilcisi Tayseer Al-Shanableh ile Bolonya Üniversitesi Temsilcisi Prof. Dr. Luca Mezzetti katıldı.

Tören, mezunların stadyuma giriş yapması ve yerlerine yerleşmesinin ardından gerçekleştirilen saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. DAÜ mezunları adına gerçekleştirilen öğrenci konuşmalarının ardından sembolik ağaç dikimi ile tören devam etti.

Açılış konuşmalarının ardından fakülte ve bölüm birincilerine diploma ve ödülleri takdim edildi. Tören, DAÜ Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi öğrencilerine Dekan Prof. Dr. Nahide Gökçora tarafından Hipokrat Yemini ettirilmesiyle devam etti. Tören, ön lisans ve lisans öğrencilerine diplomalarının takdim edilmesi ve Türkiye’nin sevilen sanatçılarından Mehmet Erdem’in gerçekleştirdiği konserle sona erdi.

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı