Cumhurbaşkanı Akıncı Tepebaşı Lale Festivali’nde

Cumhurbaşkanı Akıncı, eşi Meral Akıncı ile birlikte, 15. Tepebaşı Lale Festivali'nin açılışına katıldı Kaynak: Cumhurbaşkanı Akıncı, eşi Meral Akıncı ile birlikte, 15'inci Tepebaşı Lale Festivali'nin açılışına katıldı.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, eşi Meral Akıncı ile birlikte, 15’inci Tepebaşı (Yorgoz) Lale Festivali’nin açılışına katıldı.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Akıncı, köy meydanında düzenlenen ve yağmur nedeniyle yarım kalan etkinliğin açılışında, basına yaptığı konuşmada, Kıbrıs’a özgü Medoş Lalesi’nin Güney Kıbrıs’ta Akama bölgesinde, Kuzey Kıbrıs’ta ise Avtepe ve Tepebaşı’nda bulunduğuna işaret ederek, Kıbrıs’a özgü laleyi koruma bilincinin gelişmesinin ve festivalin 15 yıldır düzenlenmesinin sevindirici olduğunu söyledi.

Kıbrıs’a özgü laleyi özellikle üçüncü ülkelerden gelen turistlerle buluşturmanın yollarını daha fazla bulmak gerektiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Akıncı, “Bu güzelliği turistlere Mart ve Nisan aylarında göstermemiz lazım. Çünkü bu mevsim dışında başka zamanlarda bulunmuyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Akıncı, festivalin düzenlenmesinde emeği olanları kutlayarak, gelecek festivallerin daha başarılı geçmesi temennisinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Akıncı, festival kapsamında düzenlenen Geleneksel Yastık Koşusu’nda dereceye giren öğrencilerin madalyalarını da verdi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu