Cumhurbaşkanı Akıncı açıklama yaptı

Cumhurbaşkanı Akıncı, "Barış Pınarı Harekatı"na ilişkin açıklamalarının ardından gelen tehdit ve hakaret içerikli paylaşımlar konusunda bir açıklama yaptı.

17 Ekim 2019 - 20:16

Cumhurbaşkanı Akıncı,Türkiye’nin yürüttüğü “Barış Pınarı Harekatı” açıklamasının ardından eleştirilerin odağı olmuştu. Akıncı’nın, açıklamalarının ardından şahsına ve ailesine yönelik tehdit ve hakaret içerikli paylaşımlar sosyal medyada yer almıştı.

KKTC Cumhurbaşkanlığı sosyal medya hesabı üzerinden, Akıncı’nın bu paylaşımları değerlendirdiği bir açıklama yayınlandı.

Cumhurbaşkanı Akıncı açıklama, “Bu topraklarda fikirlerin özgürce ifade edilebilmesi hiçbir zaman taviz vermeyeceğiz temel ilkelerimizden biri olmaya devam edecektir” dedi.

Akıncı, yaşananlar ne kadar rencide edici olsa da, yazı ve söylemlerde düzeyli üslubun korumasının önemini bir kez daha hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Akıncı’nın açıklaması şöyle:

“Birkaç gün önce yaptığım açıklamalarla belirttiğim görüş ve düşüncelerim karşısında fikir yerine küfretmeyi seçen ve bunu ölüm tehditlerine kadar vardıranlar olmuştur. Bu kişiler saptanarak bugün Başsavcılık ve Polis Genel Müdürlüğü’ne iletilmiştir. Bundan sonrası hukuki süreç çerçevesinde ilerleyecektir.

Bu topraklarda fikirlerin özgürce ifade edilebilmesi hiçbir zaman taviz vermeyeceğiz temel ilkelerimizden biri olmaya devam edecektir. Küfür ve tehdide yönelenlere karşı aynı üslubu kullanmamız ise asla düşünülmemelidir. Bana güven duyan ve ilk andan itibaren dayanışmasını gösteren herkese bir kez daha teşekkür ederim. Bu vesileyle, yaşananlar bizleri ne kadar rencide ediyor olsa da, yazı ve söylemlerimizde hepimizin düzeyli üslubunu korumasının önemini bir kez daha hatırlatmak isterim.”

Etiketler

Diğer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı